5. třída

Školní rok 2020/21, třídní učitelka Mgr. Alena Pařízková
Prohlédněte si také průběžně doplňované fotoalbum.
Vyzkoušejte novinku - třídní blog (zobrazit lze pouze po přihlášení) (testovací provoz)

12. 10. 2020

Informace k výuce v dalších dnech


Vzhledem k započetí (buď doplňkové či pravděpodobně následně i povinné) videovýuky v dalších dnech prosím prověřte, zda umíte pracovat se školními službami (resp. zda vaše děti znají postup a přihlašovací údaje). Aktivity a způsob jejich obsluhy budou obdobné, jako v jarních měsících školního roku 2019/2020.
Správce služeb

1. 10. 2020

Nová PC učebna


O prodlouženém víkendu jsme pro vás dokončili úpravu počítačové učebny. Staré stolní počítače byly vyměněny za nové moderní tablety. V učebně tak vzniklo více pracovních míst pro žáky. Věříme, že se žáci budou k novým zařízením chovat hezky, aby nám vydržela dlouho jako nová.
A&I Pařízkovi

1. 10. 2020

Vánoční fotografování


V úterý 6. 10. proběhne vánoční fotografování.
Vedení školy

30. 9. 2020

Přednáška o včelách


V pátek 25. 9. k nám zavítal včelař se včelkami pan Tomeš, který nám zajímavě povídal o včelách. Děti dostaly na památku tričko nebo kšiltovku a malé pastelky.
Alena Pařízková

30. 9. 2020

Výlet Liberec


Ve středu 23. 9. jsme navštívili Botanickou zahradu a Ekopark v Liberci. Botanickou zahradou nás poutavě provedla paní Nouzáková a paní učitelka Pištová nám připravila zajímavé pracovní listy. V Ekoparku jsme poznávali přírodní živly a vyrobili si výrobek ze dřeva.
Alena Pařízková

28. 9. 2020

Středa 30.9.


Ve středu 30.9. odpadá TV.
Lenka Volmanová
19. 9. 2020

Školní výlet


Ve středu 23. 9. jedeme autobusem do Liberce na celodenní školní výlet. S sebou batoh, velkou svačinu, dvě roušky, dva sáčky (jeden na čistou a jeden na použitou roušku), sportovní oblečení a kapesné (na Vašem uvážení, cca 100 Kč). Návrat je plánován mezi 15 - 15:30 autobusem ke škole. Prosím sdělte svým třídním učitelům, jak půjde Vaše dítě domů (zdali samo, nebo zda ho někdo vyzvedne a kdo). Vstupné a doprava jsou hrazené z dotace.
Alena Pařízková
18. 9. 2020

Cyklovýlet Havranky


V úterý 15. 9. jsme jeli na výlet na kolech. První zastávka byla v Janově u Matouše H., kde jsme si připili na Matoušovo zdraví. Potom jsme pokračovali do Nového Boru na Havranky. Další zastávka nás čekala v Mňau Café, kde jsme dohnali pitný režim a ochladili se zmrzlinou. Děkujeme maminkám od Matouše H. a Matheose za úžasné pohoštění.
Alena Pařízková
15. 9. 2020

Lanový park


V pátek 11. 9. žáci 2. - 5. ročníku navštívili lanový park na koupališti ve Sloupu v Čechách. Potrénovali jsme naši obratnost a rovnováhu, někteří překonali strach z výšek, spolupracovali jsme, podporovali se a radili si, jak překonat náročné překážky. Žáci 5. ročníku se skvěle zhostili své úlohy mentorů, když parkem prováděli žáky 2. ročníku, kteří byli v lanovém parku poprvé. Obdiv patří každému, kdo to alespoň zkusil.
Alena Pařízková
14. 9. 2020

Knižní katalogy


Objednávky knih odevzdávejte do 18.9. (tříd. učiteli nebo p.uč. Volmanové).
Lenka Volmanová
14. 9. 2020

Přednáška o první pomoci


Ve čtvrtek 10. 9. se žáci zúčastnili přednášky o poskytnutí první pomoci, každý z žáků měl možnost si mimo jiné vyzkoušet masáž srdce.
Alena Pařízková
6. 9. 2020

Lanový park


V pátek 11. 9. jdeme do lanového parku u koupaliště ve Sloupu v Č. Vyplňte prosím závazné přihlášky elektronicky. Cena je 2800 za celou školu, čím více dětí se přihlásí, tím bude cena na jednoho žáka nižší. V předběžném průzkumu zájmu to vychází zhruba na 120 Kč na jednoho žáka. Žáci si podle vlastních schopností a podle času (cca 1 hod. na jednu třídu) budou moci projít oba okruhy. Přihlášku naleznete po přihlášení rodičovským přístupem v části Pro rodiče.
Alena Pařízková
4. 9. 2020

Přihlášení na akci Lanový park


Přihlášku naleznete po přihlášení rodičovským přístupem v části Pro rodiče.
Alena Pařízková
3. 9. 2020

Zápis z třídní schůzky


 • veškeré informace hledejte zde na stránce 5. třídy
 • změny v mých hodinách se promítnou v rozvrhu
 • eŽK a její potvrzování, vč. Fondů, Omluvenek, Přihlášek do družiny a na obědy, Odhlašování obědů, kontaktování učitele, Úkolníčku - vše jako předchozí školní rok, beze změn a dle školního řádu - závazné
 • fond - platba za sešity 490 Kč + AJ 257 Kč. zůstatek fondu si prosím hlídejte v eŽK tak, aby neklesl pod 100 Kč
 • v 1. pololetí kroužky nebudou
 • plavání od listopadu, cena cca 450 Kč
 • obalit učebnice a sešity
 • penál - 2 pera, alespoň 1 bude negumovací, 2 x tužka č. 3, 2 x tužka č. 2, 1x tužka č. 1, lepidlo, nůžky
 • přinést taštičku na háček - tam si budou žáci moct nechávat učebnice, sešity, dále bílou destičku, 2x fixu (whiteboard marker) a hadřík, 2 x folie
 • pomůcky na M - hrací kostka, pravítko s ryskou, kružítko, tužka č. 3
 • pomůcky na VV - jako min. rok (nezapomenout na zástěru, ubrus, nově 2 černé centropeny)
 • pomůcky na TV - dvoje boty (jedny na ven, jedny do tělocvičny s bílou podrážkou), převlečení (kraťasy, tričko, teplákové kalhoty, mikina), sepnuté dlouhé vlasy, žádné šperky (náušnice, náramky, náhrdelníky, hodinky)
 • pomůcky na PŘ - podložka do sešitu (použijte z min. roku)
 • čtenářské deníky - přečíst a zapsat 1 knihu za měsíc, začínáme od října, pokračujeme ve čtenářském deníku z minulého roku
 • putovní deník - začneme od příštího týdne
 • zapomínání - jednou za čas prominu, pokud se bude jednat o opakované zapomínání , bude následovat poznámka, napomenutí, důtka
 • na září se plánuje návštěva lanového parku (přihlašování bude elektronicky), výlet na kolech
 • prosím o ohleduplnost - v případě nachlazení ponechte dítě doma
 • diskuze - online výuka v případě nemoci žáků - bude dořešeno a stanoveno, od jakého počtu nemocných žáků se bude konat

Alena Pařízková
2. 9. 2020

Třídní schůzky


Ve středu 2. 9. proběhly netradiční třídní schůzky. Zahájení se konalo v parku před školou. Byli nám představeni prvňáčkové, nová posila pedagogického sboru a také studenti ze zahraničí, kteří nás budou navštěvovat a komunikovat s námi v anglickém jazyce. V parku jsme si poté opekli buřty, zastříleli z luku a zkusili si slackline.
Alena Pařízková
1. 9. 2020

Zahájení školního roku 2020/2021


V úterý 1. 9. jsme úspěšně zahájili náš poslední školní rok na naší nejoblíbenější škole :-). Přeji vám spoustu krásných školních zážitků.
Alena Pařízková
28. 8. 2020

Zahajovací třídní schůzky ZŠ


Milí rodiče, milé děti,
zveme vás na třídní schůzku, která se uskuteční 2. 9. od 16:00 do 17:30 v trochu jiném duchu. Třídní schůzka bude zahájena před školou v parku. Poté se bude konat v jednotlivých třídách s třídními učiteli. Na závěr třídních schůzek se opět přesuneme do parku, kde bude zajištěno drobné občerstvení (možnost opečení buřtů).
Vedení školy