Archiv 5. třída 2019/2020

Třídní učitelka Mgr. Lenka Volmanová

Školní rok 2019/2020

Jak se máme ?


prohlédněte si průběžně doplňované album(tip: připojte se k fotoalbu a budete dostávat informace o nových fotografiích)
Carousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Zprávy z naší třídy

30. 6. 2020

Ano, trochu jsme vyrostli... :-)


Na tuhle fotku se muselo čtyři roky počkat :-) Přeji vám vše nejlepší v dalších letech. Alena Pařízková

21. 6. 2020

KEŠKY


Milé děti, v pátek 26.6. hra HLEDÁNÍ KEŠEK končí. Tento den odevzdejte vaše pracovní listy vaší paní učitelce ( i pokud nemáte nalezeno všech pět kešek ). Vyhodnocení soutěže proběhne v pondělí 29.6. ve škole. Lenka Volmanová

10. 6. 2020

4. BLÁZNIVÝ PÁTEK


YBURAN NED :) :) :) Lenka Volmanová

10. 6. 2020

3. BLÁZNIVÝ PÁTEK


BAREVNÝ SVĚT - OD HLAVY AŽ K PATĚ Lenka Volmanová

8. 6. 2020

KEŠKOVÁNÍ S PÁŤÁKY


Sbírání kešek a jejich lepení do pracovního listu stále pokračuje a to do 26.června, tento den hra končí. Pokud už máte všech pět KEŠEK nalezeno, odevzdejte je vaší p.učitelce nebo přímo mně do páté třídy. Na prac. list vždy uveďte datum odevzdání. Vyhodnocení této školní hry proběhne 30. 6. DRŽÍM PALCE A ÚSPĚŠNÝ KEŠ-LOV.Pokud jste byli pro kešku na Samuelce a sklenice byla prázdná (nyní již doplněna), vyzvedněte si ji u mě, nemusíte pro ni podruhé. Lenka Volmanová

3. 6. 2020

2. BLÁZNIVÝ PÁTEK


Téma : Black FridayLenka Volmanová

2. 6. 2020

PÁTEK 26.6.


Tento den se bude konat " poslední " společná dobrovolná akce. Školní zahrada+táborák+povídání+spaní ve škole+společná snídaně. Sraz ve škole v 18.hod. Budu ráda i za přítomnost rodičů. Sobotní návrat domů kolem 10.hod. Těším se.
Lenka Volmanová

2. 6. 2020

LOUČENÍ


V pátek 19.6. jsou zváni žáci páté třídy na společnou akci do zámecké zahrady na Svojkově. Vítána je i přítomnost rodičů těchto žáků. Po skončení programu bude táborák. Lenka Volmanová

31. 5. 2020

Hledejte kešky


Pátá třída se s vámi letos loučí. Na konec školního roku si pro vás ještě naposledy připravila výpravu za hledáním KEŠEK. Letošní školní téma je "živočichové žijící v ČR". Čeká vás tudíž "pátračka" po pěti živočiších, kteří jsou u nás již ohroženými druhy. Přejeme pěknou procházku a úspěšný keš-lov.
Za mapy děkuji jmenovitě : Aničce, Terce, Emičce, Alence, Jonášovi, Šimonovi, Matymu a Lukášovi.
Mapy jsou umístěny na nástěnce za hlavním vchodem vlevo. Podrobnosti zde
Lenka Volmanová

26. 5. 2020

Informace


ČTVRTEK 28.5. - první dvě vyuč. hodiny je PŘ - poté výlet do Radvance - batoh s pitím
1. BLÁZNIVÝ PÁTEK - téma : BLÁZNIVÉ PONOŽKY
Lenka Volmanová

23. 5. 2020

Nezapomeň


25.5. přinést čtenářský deník, tašku s pomůckami (tabulka, fix, hadřík...), sešity, pomůcky na geometrii, oblečení do přírody . Lukáš ještě navíc oslíky s deníčkem :)
Lenka Volmanová

21. 5. 2020

Organizace výuky po otevření školy


Pokud je vaše dítě z nějakého důvodu (nadpočetnost, návštěva družiny a pod.) zařazeno do jiné skupiny dětí a fyzicky nebude sedět se svými spolužáky ve třídě, předmět bude mít shodný se svou "domovskou" třídou (bude mu zadána práce příslušnou vyučující, nebo bude vyučován on-line a pod.), neurčí-li vyučující skupiny jinak.
Distanční on-line výuka pro děti nechodící do školy proběhne v čase určeném vyučujícím, žák se k ní připojí jako obvykle. Výuka proběhne společně s prezenční výukou (s drobnými omezeními). On-line výuka může proběhnout s vaším dítětem i v případě, že v průběhu docházky do školy onemocní a pod. a bude se tedy oproti původnímu záměru vzdělávat z domova.
Pokud budete potřebovat pomoc, nahlašte problém.
Správce služeb

11. 5. 2020

Otevření ZŠ


Podle nařízení vlády bude od 25.5. otevřena škola pro dobrovolnou výuku. Provoz školy bude probíhat za zvýšených hygienických opatření. Podrobné organizační pokyny obdrží rodiče e-mailem. Podmínkou docházky je toto potvrzené čestné prohlášení. Detaily zde.
Michaela Suchardová

15. 4. 2020

Přijímání žáků do jazykovky ZŠ U lesa Nový Bor


Vážení rodiče, zde je odkaz na podrobnější informace k přijetí žáků do 6. třídy ZŠ U lesa s rozšířenou výukou jazyků. Pokud budete prohlížet z PC, tak v levém sloupci a pokud z mobilu, tak téměř dole.
Simona Čučmanová

3. 4. 2020

Nový odkaz k videovýuce


Odkaz k videovýuce s jednotlivými učitelkami platný od úterý 7.4.2020 je umístěn na stránky služeb pro žáka. Původní odkazy k 7. 4. 2020 pozbývají platnosti. Detaily viz zpráva z 1. 4. 2020 a podrobný e-mail z téhož dne. Na stránkách služeb pro rodiče je pouze vysvětlení postupu. Přihlášením přes rodičovské přihlašovací údaje se nedostanete k videovýuce (vyjma rodičů 1. třídy)
Správce služeb

1. 4. 2020

Důležité informace ke změnám ve videovýuce


(zkrácená verze - celý text naleznete ve svém školním e-mailu)
Od úterý 7.4.2020 bude zakázán anonymní přístup k videovýuce. Bude vyžadováno se před připojením přihlásit správným uživatelským účtem, tedy školním uživatelským účtem žáka (v 1. třídě je dál možno používat i přístup rodiče, např. pokud by vaše dítě ještě nezvládlo připojit se samo).
Do videovýuky se v určitých případech nebude možné připojit dříve, než se do ní připojí vyučující. Využijte následujících třech dnů výuky k procvičení správného způsobu přihlášení společně s vyučujícími. Původní odkazy na videospojení pozbydou platnosti.
Správce služeb

16. 3. 2020

Organizace výuky


Výuka bude organizována formou zadávání domácích prací, jejich vypracování a odevzdání učiteli, kontrolou pomocí testů a formou videokonzultací s učitelkou. Ke kontrole formou testů budete potřebovat svoje přihlašovací údaje do školního systému.
Zde naleznete odkazy na videospojení s jednotlivými vyučujícími (tyto odkazy jsou trvale platné a k videospojení prozatím nepotřebujete svoje přihlašovací údaje, jen vyplníte svoje jméno, doporučuji ale osvojit si přihlašování žákovským účtem):
edit 6.4.2020 - od 7.4.2020 se k videospojení dostanete pouze přes Školní služby / Pro žáka
Pokud se budete připojovat z PC nebo notebooku, nemusíte nic instalovat, stačí kliknout na jeden z výše uvedených odkazů. Možná jen budete muset potvrdit použití kamery a mikrofonu.Pokud se budete připojovat přes mobil nebo tablet, je doporučeno si nejprve nainstalovat aplikaci Google Meet.
Přesný rozpis, kdy jsou jednotliví vyučující připojeni, naleznete standardně v kalendáři třídy jako rozvrhovou položku. Někteří vyučující též pořádají v odpoledních hodinách konzultace s rodiči, tato aktivita je také uvedena v kalendáři.
Domácí úkoly - tedy aktuálně forma samostudia a procvičování - jsou zadávány prostřednictvím Úkolníčku a jsou jako obvykle zobrazeny v kalendáři třídy.
Pokud budete potřebovat poradit po technické stránce, nahlašte problém
Správce služeb

10. 3. 2020

Přerušení prezenční výuky v ZŠ


Vláda ČR rozhodla o přerušení prezenční výuky na všech základních, středních a vysokých školách od středy 11. března 2020. Sledujte informace vedení školy a webové stránky školy a své třídy.
Správce služeb

24. 2. 2020

Změna rozvrhu


Z důvodu konání anglického kurzu pro učitele se rozvrh ve středu přesouvá na čtvrtek. Týká se to těchto dní: st 26.2., st 4.3., st 25.3., st. 15.4., st 29.4. st 13.5., st 3.6., st 17.6.
Alena Pařízková

23. 2. 2020

Info


Dne 29.2. odpadá pátá vyuč. hodina TV.
Lenka Volmanová

23. 2. 2020

Info


Čtenářské deníky za únor kontroluji dne 2. března.Písemné opakování za únor z ČJ - 25.2. a z MA - 26.2.
Lenka Volmanová

17. 2. 2020

Informatika


Ve středu 19. 2. odpadá 6. hodina - informatika.
Alena Pařízková

11. 2. 2020

Vlastivěda 13. 2. 2020


Ve čtvrtek odpadá vlastivěda.
Alena Pařízková

6. 2. 2020

Školní kroužky


Prosím o ukončení elektron. přihlašování školních kroužků do 7.2. a o jejich zaplacení. Děkuji
Lenka Volmanová

28. 1. 2020

Čtvrtek 30. 1.


S dětmi jsme se domluvili, že si opět na vysvědčení upečeme pizzu. Na čtvrtek si přineste vámi oblíbené ingredience ( šunka, sýr... ). Pizza bude jako svačina, těsto a kečup koupím z tří. fondu.
Lenka Volmanová

28. 1. 2020

Přihlašování na kroužky


Je spuštěno přihlašování na kroužky pro druhé pololetí školního roku 2019/2020. Platby za kroužky budou zaúčtovány příslušnými vedoucími kroužků, a to zaúčtováním z fondu žáka, pohlídejte si zůstatek fondu.

22. 1. 2020

Přihláška o přestupu žáka na jinou školu


Tento týden navštívily žáky páté třídy zástupkyně ze ZŠ U lesa. Ti žáci, kteří mají o tuto školu zájem, dostali přihlášky. Je nutné je vyplnit a předat do kanceláře uvedené školy. Bližší informace na stránkách ZŠ U lesa.
Lenka Volmanová

21. 1. 2020

Sběr papíru


Sběr papíru se uskuteční v pondělí 27. 1.Od 7:00 do 15:30 můžete přinášet sběr k zadnímu vchodu ZŠ. Kartony prosíme nenoste. Alena Pařízková

30. 12. 2019

Čtenářský deník III.


Nezapomeňte, že první školní týden v lednu kontroluji čtenářský deník.
Lenka Volmanová

22. 12. 2019

Vánoční bobříci


Děti v pátek 20.12. dostaly malou vánoční hru nazvanou "VÁNOČNÍ BOBŘÍCI" , nejedná se přímo o Dú, ale i přesto bych byla ráda, aby se tomu děti věnovaly.
Přeji všem krásné vánoční svátky plné radosti a lásky.
Lenka Volmanová

10. 12. 2019

NEZAPOMEŇ


čtvrtek -12.12. VV, vánoční nadílku do lesa (tvrdý chléb, mrkev, jablko...)pondělí - 16.12. na čtení-čokoládu (R. Dahl-Továrna na čokoládu)čtvrtek - 19.12. vánoční besídka ve třídě (dárek pro kamaráda/-ku, malé občerstvení), od 16.hod. školní vánoční koncert v kostelepátek 20.12. - plavání
Lenka Volmanová

5. 12. 2019

Poděkování


Děkuji všem žákům 5.třídy za dnešní mikulášský průvod v naší škole.
Lenka Volmanová

4. 12. 2019

Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách


Srdečně Vás zveme na Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách.
Michaela Suchardová

1. 12. 2019

Den otevřených dveří


Chtěla bych písemně poděkovat žákům 5.třídy, jmenovitě Tomášovi (dvakrát), Kubovi M., Alence, Emičce, Matyášovi, Honzovi, Jonášovi a Lukášovi za skvělou reprezentaci a průvodcování po naší škole. DÍKY
Lenka Volmanová

1. 12. 2019

Čerti a andělé


Ve čtvrtek 5.12. bychom s páťáky prošli školou jako čerti a andělé, pokud máte doma nějaké převleky, doneste si je ve středu do školy. Předem díky.
Lenka Volmanová

27. 11. 2019

Sběr


Sběrový den se uskuteční ke konci ledna. Střádejte prosím sběrový materiál. O přesném datu vás budeme informovat později. Výtěžek bude věnován na nákup potravin pro zvířátka v útulku.
Vedení školy

20. 11. 2019

NEZAPOMEŇTE


26.11. se koná třídní konzultace ( 14 .- 16.hod ).Do 28.11. nezapomeňte přinést jeden menší dárek do adventního kalendáře.Dne 2.12. vybírám čtenářské deníky.V sobotu 30.11. zahajujeme první den prodeje vánočních výrobků na školním jarmarku.
Lenka Volmanová

17. 11. 2019

Dopravní hřiště


Ve čtvrtek 21.11. jede 4. a 5.roč. na dopravní hřiště v České Lípě, akce se koná v rámci vyučování. S sebou batoh, svačinu, vhodné oblečení.
Lenka Volmanová

12. 11. 2019

Knižní katalogy


Knižní objednávky z vánočních katalogů ALBATROSU, FRAGMENTU a MLADÉ FRONTY vybírám do 15. listopadu.
Lenka Volmanová

7. 11. 2019

LISTOPAD - informace


13.11. fotografování-Vánoce15.11. kino Nový Bor - film "Fany a pes"20.11. první lekce plaveckého výcviku (3.-5.vyuč. hodina)28.11. "zvířátka" ve škole - povídání a ukázka29.11. prevence chování-přednáška30.11. Den otevřených dveří, vánoční jarmarkChtěla bych oslovit ochotné rodiče, zda by přispěli vánoční dekorací, výrobkem na již tradiční školní JARMARK. Předem děkuji.
Lenka Volmanová

6. 11. 2019

Volfartický Vlastík


Děkuji Alence, Jonášovi, Přémovi, Lukášovi P. a Matoušovi P. za skvělou reprezentaci naší školy a gratuluji ke krásnému 2. místu. Fotografie si můžete prohlédnut v galerii.
Alena Pařízková

5. 11. 2019

Volfartický Vlastík


Zítra jedou vybraní žáci ze 4. a 5. ročníku (Lukáš P., Matouš P., Alenka, Jonáš, Přéma) reprezentovat naši školu ve vlastivědné soutěži. Odjezd v 8 hod. s sebou svačinu, pití, oběd bude odhlášen.
Alena Pařízková

1. 11. 2019

Halloweenské odpoledne


Ve čtvrtek jsme pro žáky připravili odpoledne Halloweenských soutěží. Děti se převlékly do strašidelných masek a zkusily tradiční lovení jablek apple bobbing a nebo také strašidelnou překážkovou dráhu. Tímto bych také ráda poděkovala žákům 5. ročníku za vzorné vedení jednotlivých stanovišť a příjemně strávené odpoledne.
Fotografie si prohlédněte ve školní fotogalerii.
Alena Pařízková

25. 10. 2019

Halloween


Čtvrtek 31.10. bude (v rámci vyučování) věnován HALLOWEENU. Děti mohou přijít v maskách, tradičně rádi ochutnáme strašidelné dobroty a zahrajeme si dětmi připravené hry.
Vybraní žáci 4. a 5. ročníku mají pro děti připravené soutěže. Prosím nezapomeňte si přinést veškeré pomůcky na soutěže (plastové pavouky, hady, myši, kostlivce, jablka, těstoviny, mouku).
Alena Pařízková, Lenka Volmanová

22. 10. 2019

Čtenářské deníky


Do 4.11. si přineste na kontrolu 1. zápis do čtenářského deníku.
Lenka Volmanová

14. 10. 2019

Pátek 18. 10. 2019


V pátek 18.10. odpadá hodina TV.
Lenka Volmanová

10. 10. 2019

Vědomostní soutěž Kde domov tvůj


Zítra jedou vybraní žáci do Nového Boru reprezentovat naši školu ve vědomostní soutěži Kde domov tvůj. Budou nás reprezentovat Matouš P., Jonáš, Alenka, Přéma a fandit budou Ema, Anička Š., Matýsek Ně., Tomáš L. a Honza V. Odjezd do Nového Boru je v 8:50, oběd mají žáci odhlášen, na místě bude připraveno občerstvení.
Alena Pařízková

6. 10. 2019

Knižní katalog KNÍŽATA


Knižní objednávky z katalogu KNÍŽATA přijímám do 11.10.
Lenka Volmanová

29. 9. 2019

Středa 2. 10.


Ve středu 2.10. jedeme v rámci vyučování do CL na akci Den zvířat. Výlet bude hrazen z třídního fondu, s sebou batoh se svačinou, vhodné oblečení, penál.
Ve středu 2.10. probíhá souběžně druhá akce tzv. EKOHRÁTKY - orientační běh v NB, 3. a 5.třídu budou reprezentovat tito žáci: Kuba Ru., Kubík Jí., Fredík, Jonáš, Přemík, Alenka. S sebou sport. oblečení, batoh, svačinu. Držíme palce. Lenka Volmanová

25. 9. 2019

Informatika 1. skupina


V úterý 1. 10. odpadá hodina informatiky.
Alena Pařízková

19. 9. 2019

Lanový park


V pátek 20.9. jdeme do lanového parku na koupališti. Pokud má vaše dítě o tuto akci zájem, přihlaste ho přes škol. stránky, cena je 100 Kč. Nutné sportovní oblečení, akce se koná v rámci vyučování.
Lenka Volmanová

15. 9. 2019

Lanový park pro děti


Tak jako loni i letos máme pro vaše děti výhodnou nabídku na návštěvu lanového parku na koupališti ve Sloupu v Čechách. Pokud chcete vědět víc a své dítě přihlásit, navštivte stránky Služeb školy, v části Rodiče naleznete detailní informace a přihlášku, nutno vyplnit nejpozději ve čtvrtek 19. 9. 2019.
Vedení školy

11. 9. 2019

Poděkování


V pondělí 9.9. nás opět navštívila naše spřátelená škola z německého Stolpenu. Žáci spolu prožili sportovně-soutěžní odpoledne, vyměnili si malé pozornosti a společně ochutnali dobroty, které nám ochotně připravili jejich rodiče. Tímto všem rodičům dětí ze čtvrté a páté třídy velmi děkujeme.
Lenka Volmanová

11. 9. 2019

Čtvrtek 12.9.


Ve čtvrtek 12.9. půjdeme na procházku do Radvance ( v rámci VV). Prohlídneme si hospodář. zvířata, možnost vzít s sebou tvrdé pečivo.
Lenka Volmanová

10. 9. 2019

Objednávka knížek


Objednávky knih z knižních klubů Fragmentu, Albatrosu a Mladé fronty přijímám do 20.9. Zatím vybírám pouze písemné objednávky, peníze až po dodávce knížek.
Lenka Volmanová

6. 9. 2019

Návštěva dětí ze Stolpenu


V pondělí 9.9. k nám přijedou na návštěvu žáci a učitelé z německého Stolpenu, ráda bych připomněla dvě záležitosti, o kterých jsme již spolu mluvili, jedná se o dárek pro něm. kamaráda a o slanou dobrotu na dopol. a odpol. svačinu. Předem děkujeme.
Lenka Volmanová

3. 9. 2019

Informatika


Žáci 5. roč. jsou rozděleni do dvou skupin. S rozdělením jste byli dnes seznámeni na třídních schůzkách. Informatika končí v úterý i středu ve 14:15. Rozdělení:Úterý - Alenka, Ema, Matýsek, Kuba, Přéma, Šimon, Tomáš (aktualizováno 12.9.2019)Středa - Anička, Terka, Pavla, Lukáš, Jonáš, Marian, Honza. (aktualizováno 12.9.2019)
Alena Pařízková

30. 8. 2019

Odpolední vyučování


V prvním školním týdnu se odpolední vyučování nekoná. V úterý odpadá 1. skupině Informatika a ve středu 2. skupině informatika.
Alena Pařízková