Archiv 4. třída 2019/2020

Třídní učitelka Mgr. Alena Pařízková

Školní rok 2019/2020

Jak se máme ?


prohlédněte si průběžně doplňované album(tip: připojte se k fotoalbu a budete dostávat informace o nových fotografiích)
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Zprávy z naší třídy

30. 6. 2020

Rozloučení


Rozloučili jsme se se školním rokem 2019/2020 a s páťáky. Na fotografie se podívejte ve fotogalerii. Přeji vám krásné prázdniny, v novém školním roce opět na shledanou :-) Alena Pařízková

29. 6. 2020

Děkujeme


Děkujeme za pozvání do Mňau Café Kátě Socha Kudelkové, moc nám chutnalo a moc jsme si to užili ;) Alena Pařízková

28. 6. 2020

Jak jsme poznávali krásné okolí školy


V průběhu měsíce června jsme navštívili spoustu krásných míst v okolí naší školy. Výuka v tomto měsíci byla ve speciálním režimu, kdy jsme se dvě hodiny ráno učili ve třídě a poté jsme šli ven. Venku jsme však také nezaháleli a učili se, např. anglicky na cyklostezce, nebo jsme měli matematiku a přírodovědu u kapličky, přírodovědu u rybníka, vlastivědu na poli u Brniště atd. Navštívili jsme Bílou paní, prohlédli si douglasku, podívali se do skal a podnikli jsme výlety na koloběžkách a kolech. Přeji vám krásné prázdniny a poznávejte dále naše hezké okolí na kole, koloběžce a nebo pěšky ;) Alena Pařízková

24. 6. 2020

Spaní na koupališti - změna


Počasí nám opět nepřeje. Akce se neruší, ale s největší pravděpodobností se přemístíme na školní zahradu, abychom měli ve škole útočiště. Sraz je tedy v 17 hodin před hlavním vchodem školy. S sebou vezměte stany, spacáky, vše, co bylo naplánováno na koupaliště. V 17 hodin se rozhodneme, co dál, jestli budeme rozdělávat stany na zahradě, nebo spát ve škole. Alena Pařízková

21. 6. 2020

KEŠKY


Milé děti, v pátek 26.6. hra HLEDÁNÍ KEŠEK končí. Tento den odevzdejte vaše pracovní listy vaší paní učitelce ( i pokud nemáte nalezeno všech pět kešek ). Vyhodnocení soutěže proběhne v pondělí 29.6. ve škole. Lenka Volmanová

18. 6. 2020

Konec školního roku - akce


Pondělí 22. 6. - od 10 hodin návštěva obecní knihovny
Úterý 23. 6. - odevzdávání učebnic Čj, Čt, Vl, Př, (Aj se neodevzdává), učebnice budou vygumované, bez obalu, opravené (slepené rohy)
Středa 24. 6. - odevzdává se učebnice matematiky. Od 17 hodin akce Spaní na koupališti - s sebou batoh, spacák, karimatku, stan (po domluvě), polštářek, plavky, opalovací krém, ručník, věci na spaní, hygienické potřeby, kapesné (nákup občerstvení, drobné do sprchy), večeři (podle vlastní chuti - buřt, chléb/hermelín), láhev. Na další den je snídaně a svačina zajištěna.
Čtvrtek 25. 6. - den na koupališti (podle počasí), od 11 hod. ukázka hasičského vybavení ve zbrojnici
Pátek 26. 6. - výlet na kole - s sebou kolo v dobrém stavu (dofouknout pneumatiky!), helmu, pevnou obuv, velkou svačinu, pití, kapesné
Pondělí 29. 6. - od 10 hod. návštěva Mňau café - pozvání od mamky Matheose
Úterý 30. 6. - 8 - 9 hod. předávání vysvědčení, mohou se zúčastnit i žáci, kteří jsou vzděláváni doma
Alena Pařízková

14. 6. 2020

Jaký byl cyklovýlet?


Podívejte se do fotogalerie a na mapu, kudy jsme jeli.Alena Pařízková

10. 6. 2020

Spaní na koupališti


Ze středy 24. 6. 2020 na čtvrtek se uskuteční spaní na koupališti. Ve středu 24. 6. v 17:00 sraz na koupališti. S sebou stan (po domluvě, kdo s kým bude spát), spacák, karimatku, polštářek, plavky, sportovní oblečení, oblečení na spaní, hry (venkovní i vnitřní), ručník, hygienické potřeby, kapesné cca 50 Kč. Akce plynule přejde ve čtvrteční výuku (ve škole/venku, dle počasí a programu).
Alena Pařízková

10. 6. 2020

Zrušení videovýuky 16. 6.


Dne 16. 6. se ruší videovýuka. Žáci 4. roč. jedou na dopravní hřiště, s sebou batůžek, svačinu.
Alena Pařízková

8. 6. 2020

KEŠKOVÁNÍ S PÁŤÁKY


Sbírání kešek a jejich lepení do pracovního listu stále pokračuje a to do 26.června, tento den hra končí. Pokud už máte všech pět KEŠEK nalezeno, odevzdejte je vaší p.učitelce nebo přímo mně do páté třídy. Na prac. list vždy uveďte datum odevzdání. Vyhodnocení této školní hry proběhne 30. 6. DRŽÍM PALCE A ÚSPĚŠNÝ KEŠ-LOV.Pokud jste byli pro kešku na Samuelce a sklenice byla prázdná (nyní již doplněna), vyzvedněte si ji u mě, nemusíte pro ni podruhé. Lenka Volmanová

7. 6. 2020

Výlet na kole


Ráda bych s dětmi jela ve čtvrtek 11. 6. na malý výlet na kolech. Od 8 do 9 by probíhala výuka/videovýuka a poté bychom jeli. Tato akce je uskutečnitelná pouze tehdy, pokud budou mít všichni z naší skupiny kolo. Prosím, o informaci nejdéle do úterý, zda je vaše dítě schopno se zúčastnit. Návrat je plánován na oběd. Každé dítě musí mít cyklistickou helmu, pití a kolo v dobrém stavu.
Alena Pařízková

31. 5. 2020

Hledejte kešky


Pátá třída se s námi letos loučí. Na konec školního roku si pro vás ještě naposledy připravila výpravu za hledáním KEŠEK. Letošní školní téma je "živočichové žijící v ČR". Čeká vás tudíž "pátračka" po pěti živočiších, kteří jsou u nás již ohroženými druhy. Přejeme pěknou procházku a úspěšný keš-lov.
Za mapy děkuji jmenovitě : Aničce, Terce, Emičce, Alence, Jonášovi, Šimonovi, Matymu a Lukášovi.
Mapy jsou umístěny na nástěnce za hlavním vchodem vlevo. Podrobnosti zde
Lenka Volmanová

24. 5. 2020

Jsme připraveni


Milé děti, milí rodiče, naše třída je již nachystaná na výuku. Lavice jsou otočeny směrem k interaktivní tabuli, která bude centrem dění, a jsou uspořádány tak, aby byly zachovány minimální rozestupy. S dětmi, které zůstávají doma, budeme v kontaktu prostřednictvím videovýuky, jak jsme byli dosud zvyklí. Ve třídě nás bude snímat webkamera s mikrofonem, vše jsme odzkoušeli, ale uvidíme, jaké to bude v žáky zaplněné třídě. Moc se na vás těší vaše třídní učitelka Alena Pařízková, a s těmi, co zůstávají doma, se snad zítra uvidíme v 8:00 na videovýuce ;)
Alena Pařízková

21. 5. 2020

Organizace výuky po otevření školy


Pokud je vaše dítě z nějakého důvodu (nadpočetnost, návštěva družiny a pod.) zařazeno do jiné skupiny dětí a fyzicky nebude sedět se svými spolužáky ve třídě, předmět bude mít shodný se svou "domovskou" třídou (bude mu zadána práce příslušnou vyučující, nebo bude vyučován on-line a pod.), neurčí-li vyučující skupiny jinak.
Distanční on-line výuka pro děti nechodící do školy proběhne v čase určeném vyučujícím, žák se k ní připojí jako obvykle. Výuka proběhne společně s prezenční výukou (s drobnými omezeními). On-line výuka může proběhnout s vaším dítětem i v případě, že v průběhu docházky do školy onemocní a pod. a bude se tedy oproti původnímu záměru vzdělávat z domova.
Pokud budete potřebovat pomoc, nahlašte problém.
Správce služeb

11. 5. 2020

Otevření ZŠ


Podle nařízení vlády bude od 25.5. otevřena škola pro dobrovolnou výuku. Provoz školy bude probíhat za zvýšených hygienických opatření. Podrobné organizační pokyny obdrží rodiče e-mailem. Podmínkou docházky je toto potvrzené čestné prohlášení. Detaily zde.
Michaela Suchardová

3. 4. 2020

Nový odkaz k videovýuce


Odkaz k videovýuce s jednotlivými učitelkami platný od úterý 7. 4. 2020 je umístěn na stránky služeb pro žáka. Původní odkazy k 7. 4. 2020 pozbývají platnosti. Detaily viz zpráva z 1. 4. 2020 a podrobný e-mail z téhož dne. Na stránkách služeb pro rodiče je pouze vysvětlení postupu. Přihlášením přes rodičovské přihlašovací údaje se nedostanete k videovýuce (vyjma rodičů 1. třídy)
Správce služeb

1. 4. 2020

Důležité informace ke změnám ve videovýuce


(zkrácená verze - celý text naleznete ve svém školním e-mailu)
Od úterý 7.4.2020 bude zakázán anonymní přístup k videovýuce. Bude vyžadováno se před připojením přihlásit správným uživatelským účtem, tedy školním uživatelským účtem žáka (v 1. třídě je dál možno používat i přístup rodiče, např. pokud by vaše dítě ještě nezvládlo připojit se samo).
Do videovýuky se v určitých případech nebude možné připojit dříve, než se do ní připojí vyučující. Využijte následujících třech dnů výuky k procvičení správného způsobu přihlášení společně s vyučujícími. Původní odkazy na videospojení pozbydou platnosti.
Správce služeb

16. 3. 2020

Organizace výuky


Výuka bude organizována formou zadávání domácích prací, jejich vypracování a odevzdání učiteli, kontrolou pomocí testů a formou videokonzultací s učitelkou. Ke kontrole formou testů budete potřebovat svoje přihlašovací údaje do školního systému.
Zde naleznete odkazy na videospojení s jednotlivými vyučujícími (tyto odkazy jsou trvale platné a k videospojení prozatím nepotřebujete svoje přihlašovací údaje, jen vyplníte svoje jméno, doporučuji ale osvojit si přihlašování žákovským účtem):
edit 6.4.2020 - od 7.4.2020 se k videospojení dostanete pouze přes Školní služby / Pro žáka
Pokud se budete připojovat z PC nebo notebooku, nemusíte nic instalovat, stačí kliknout na jeden z výše uvedených odkazů. Možná jen budete muset potvrdit použití kamery a mikrofonu.Pokud se budete připojovat přes mobil nebo tablet, je doporučeno si nejprve nainstalovat aplikaci Google Meet.
Přesný rozpis, kdy jsou jednotliví vyučující připojeni, naleznete standardně v kalendáři třídy jako rozvrhovou položku. Někteří vyučující též pořádají v odpoledních hodinách konzultace s rodiči, tato aktivita je také uvedena v kalendáři.
Domácí úkoly - tedy aktuálně forma samostudia a procvičování - jsou zadávány prostřednictvím Úkolníčku a jsou jako obvykle zobrazeny v kalendáři třídy.
Pokud budete potřebovat poradit po technické stránce, nahlašte problém
Správce služeb

10. 3. 2020

Přerušení prezenční výuky v ZŠ


Vláda ČR rozhodla o přerušení prezenční výuky na všech základních, středních a vysokých školách od středy 11. března 2020. Sledujte informace vedení školy a webové stránky školy a své třídy.
Správce služeb

24. 2. 2020

Změna rozvrhu


Z důvodu konání anglického kurzu pro učitele se rozvrh ve středu přesouvá na čtvrtek. Týká se to těchto dní: st 26.2., st 4.3., st 25.3., st. 15.4., st 29.4. st 13.5., st 3.6., st 17.6.
Alena Pařízková

17. 2. 2020

Pracovní činnosti


Ve středu odpadá 5. hodina - pracovní činnosti.
Alena Pařízková

28. 1. 2020

Přihlašování na kroužky


Je spuštěno přihlašování na kroužky pro druhé pololetí školního roku 2019/2020. Platby za kroužky budou zaúčtovány příslušnými vedoucími kroužků, a to zaúčtováním z fondu žáka, pohlídejte si zůstatek fondu.

21. 1. 2020

Sběr papíru


Sběr papíru se uskuteční v pondělí 27. 1.Od 7:00 do 15:30 můžete přinášet sběr k zadnímu vchodu ZŠ. Kartony prosíme nenoste. Alena Pařízková

11. 12. 2019

Týden před Vánoci


Pondělí, úterý, středa - výuka probíhá dle rozvrhu
Čtvrtek - vánoční besídka - přinést do středy dáreček pro vylosovaného kamaráda (dohodnutá cena je cca 50 Kč, na dáreček napište pro koho je a ten poté bude hádat, kdo si ho vylosoval), dále můžete přinést pod stromeček dárek pro koho chcete. Kdo chce, může si připravit ukázku vánočního zvyku. Přineste cukroví na ochutnávku, či rohlíky a pomazánku na výrobu jednohubek. V 10 hodin odcházíme do kostela na generální zkoušku, která potrvá cca 1 hodinu. Na sebe teplé oblečení. Poté budeme pokračovat v besídce (tradice a zvyky).
Pátek - jedeme na plavání do velkého bazénu u Kauflandu, sraz je již v 7:40 ve škole, odjezd v 7:45
Alena Pařízková

10. 12. 2019

Fotografie


Fotografie jsou k vyzvednutí u paní hospodářky. Ceny zde.
Vedení školy

5. 12. 2019

Služby na školní jarmark - ukončení


Děkujeme za velký zájem o naše výrobky na jarmarku. Už není co prodávat :-) Vzhledem k tomu se páteční odpolední služba na jarmarku RUŠÍ.
Alena Pařízková

4. 12. 2019

Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách


Srdečně Vás zveme na Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách.
Michaela Suchardová

2. 12. 2019

Služby na školní jarmark


Úterý 13:00 - 14:00 Matýsek D. a Matheos
Středa 13:00 - 14:00 Šimon a Matouš P.
Čtvrtek 12:00 - 14:00 Kristýnka a Dáda 14:00 - 16:00 Filip a Dáda
Pátek 7:30 - 7:55 Matouš P. a Matouš H. 12:00 - 14:00 Kristýnka a Anička
V případě, že se nemůže vaše dítě služby zúčastnit, mě prosím informujte, přizpůsobíme se.
Alena Pařízková

27. 11. 2019

Služby na den otevřených dveří 30. 11. 2019


Služby na den otevřených dveří:
10:00 - 12:00 tělocvična (prodej výrobků) - Anička V. a Kája přízemí (provádění návštěvníků) Šimon a Matheos.
12:00 - 14:00 tělocvična (prodej výrobků) - Matheos a Tomáš z 5. roč. přízemí (provádění návštěvníků) Filip a Dáda.
14:00 - 16:00 přízemí (provádění návštěvníků) - Matyáš D. a Matouš H.
Prosím služby, aby byly na svém určeném místě 5 min. před začátkem jejich určeného času.Služba ve 14 hod. bude po skončení vystoupení. V případě, že se vaše dítě nebude moci zúčastnit, volejte na tel. školy.
Alena Pařízková

27. 11. 2019

Sběr


Sběrový den se uskuteční ke konci ledna. Střádejte prosím sběrový materiál. O přesném datu vás budeme informovat později. Výtěžek bude věnován na nákup potravin pro zvířátka v útulku.
Vedení školy

17. 11. 2019

Jarmark


Milí rodiče, rádi bychom vás poprosili o příspěvek ve formě výrobku na náš jarmark do tělocvičny. Výrobky prosím noste do čtvrtka 28. listopadu. Děkujeme.
Alena Pařízková

17. 11. 2019

Adventní kalendář


Přinést 2 drobnosti do adventního kalendáře, cena za jednu drobnost 20 Kč, např. guma, ořezávátko, tužka, pero, sladkost, aj. Prosím přinést do středy 27. 11.
Alena Pařízková

17. 11. 2019

Šachový turnaj


V úterý 19. 11. se jedou Dáda s Matoušem H. podívat na šachový turnaj (s paní ředitelkou Suchardovou). S sebou batůžek se svačinou. Bližší informace podá paní ředitelka.
Alena Pařízková

17. 11. 2019

Dopravní hřiště


Ve čtvrtek 21.11. jede 4. a 5.roč. na dopravní hřiště v České Lípě, akce se koná v rámci vyučování. S sebou batoh, svačinu, vhodné oblečení.
Lenka Volmanová

12. 11. 2019

Knižní katalogy


Knižní objednávky z vánočních katalogů ALBATROSU, FRAGMENTU a MLADÉ FRONTY vybírám do 15. listopadu.
Lenka Volmanová

6. 11. 2019

Volfartický Vlastík


Děkuji Alence, Jonášovi, Přémovi, Lukášovi P. a Matoušovi P. za skvělou reprezentaci naší školy a gratuluji ke krásnému 2. místu. Fotografie si můžete prohlédnut v galerii.
Alena Pařízková

5. 11. 2019

Volfartický Vlastík


Zítra jedou vybraní žáci ze 4. a 5. ročníku (Lukáš P., Matouš P., Alenka, Jonáš, Přéma) reprezentovat naši školu ve vlastivědné soutěži. Odjezd v 8 hod. s sebou svačinu, pití, oběd bude odhlášen.
Alena Pařízková

1. 11. 2019

Halloween a Dušičky


Ve čtvrtek jsme pro žáky připravili odpoledne Halloweenských soutěží. Děti se převlékly do strašidelných masek a zkusily tradiční lovení jablek apple bobbing a nebo také strašidelnou překážkovou dráhu. Tímto bych také ráda poděkovala žákům 5. ročníku za vzorné vedení jednotlivých stanovišť a příjemně strávené odpoledne.
V pátek jsme si s žáky připomínali naší českou tradici Dušičky. Společně jsme se seznámili s pověstmi a pověrami, které jsou s tímto významným dnem spojeny. Děti se třeba dozvěděly, že pokud na dušičky prší, tak zemřelí oplakávají své hříchy nebo, že dříve bylo zvykem péct pečivo kosti svatých a dušičky, které byly podávány chudým lidem. Také jsme si říkali, že se podle pověry nedoporučuje chodit o půlnoci na hřbitov. V rámci tohoto projektového dne nás dokonce navštívily významné osobnosti jako třeba Emil Zátopek, Božena Němcová, Jan Kubiš nebo Karel Čapek. Na konec jsme si vyrobili lucerničku, abychom zapálili 2. listopadu svíčku a dali vědět, že život zemřelých lidí nezhasl. Je důležité si české tradice připomínat a vědět, co je pro naši kulturu typické a co naopak patří jinému státu.
Fotografie si prohlédněte ve školní fotogalerii.
Alena Pařízková

22. 10. 2019

Dušičkový den 1. 11.


V pátek 1. 11. si budeme 2. a 3. hodinu s žáky připomínat české tradice Svátek všech svatých a Památku všech zemřelých - Dušičky. Děti mohou přijít převlečené za dušičky (kostýmy dušiček nechám na nich, ale nepřeji si zakrvácené a nijak drastické obleky), další z možných návrhů na kostým je, že mohou přijít převlečené za historickou osobnost z českých dějin.
Alena Pařízková

22. 10. 2019

Halloweenský den 31. 10.


Ve čtvrtek 31. 10. je pro žáky připraveno Halloweenské odpoledne. Od 13:00 budou pro žáky přichystané Halloweenské soutěže, které připravují vybraní žáci 4. a 5. ročníku. Prosím nezapomeňte si přinést veškeré pomůcky na soutěže (plastové pavouky, hady, myši, kostlivce, jablka, těstoviny, mouku).
Převleky jsou vítány, občerstvení není třeba. Dopolední vyučování probíhá dle rozvrhu.
Alena Pařízková

10. 10. 2019

Vědomostní soutěž Kde domov tvůj


Zítra jedou vybraní žáci do Nového Boru reprezentovat naši školu ve vědomostní soutěži Kde domov tvůj. Budou nás reprezentovat Matouš P., Jonáš, Alenka, Přéma a fandit budou Ema, Anička Š., Matýsek Ně., Tomáš L. a Honza V. Odjezd do Nového Boru je v 8:50, oběd mají žáci odhlášen, na místě bude připraveno občerstvení.
Alena Pařízková

6. 10. 2019

Knižní katalog KNÍŽATA


Knižní objednávky z katalogu KNÍŽATA přijímám do 11.10.
Lenka Volmanová

26. 9. 2019

Středa 2. 10. 2019


Ve středu 2. 10. se vybraní žáci účastní závodu v orientačním běhu - Ekohrátky. Ze 4. třídy byli vybrání: Anežka, Matheos, Matouš P. Tito žáci odjíždí ráno s paní ředitelkou Suchardovou do Nového Boru. Ostatní žáci zůstávají na 1. hodinu ve škole, poté jedeme do České Lípy do Vlastivědného muzea.
Alena Pařízková

18. 9. 2019

Záchranné vesty


Záchranné vesty máme pro celou třídu. Děkujeme panu Proškovi za jejich sehnání.
Alena Pařízková

15. 9. 2019

Vystoupení na svatbě


Žáci 4. ročníku byli pozvání ve čtvrtek 19. 9. na svatbu, aby zde vystoupili s písní Jožin z bažin. Po vystoupení bude pro nás připraveno pohoštění a bylo nám doporučeno odhlášení obědu. Obědy odhlásím hromadně. Prosím chlapce i dívky, aby si do školy přinesli sváteční oblečení, po 4. hodině bude prostor pro převlečení. Prosím rodiče dětí, kteří jsou také pozváni, aby si děti převzali do 12:00 ve škole a také prosím o omluvení z výtvarné výchovy, jelikož přebíráte za své děti odpovědnost. Ostatní děti budou po občerstvení cca po 14. hodině odvedeny zpět do školy. Pro větší bezpečí - děti, které budou na akci v rámci vyučování, zajistit plaveckou vestu a vyzkoušet si její použití, budeme se plavit na loďce. Děkuji.
Alena PařízkováT.S.+K.K. :-)

15. 9. 2019

Lanový park pro děti


Tak jako loni i letos máme pro vaše děti výhodnou nabídku na návštěvu lanového parku na koupališti ve Sloupu v Čechách. Pokud chcete vědět víc a své dítě přihlásit, navštivte stránky Služeb školy, v části Rodiče naleznete detailní informace a přihlášku, nutno vyplnit nejpozději ve čtvrtek 19. 9. 2019.
Vedení školy

14. 9. 2019

Vybíjená


Z naší třídy byl vybrán Matheos, který pojede ve středu 18. 9. na turnaj ve vybíjené. S sebou sportovní oblečení, velkou svačinu a pití. Oběd nebude. Bližší informace podá p. uč. Pištová.
Alena Pařízková

11. 9. 2019

Poděkování


Děkuji rodičům a dětem, kteří nám pomohli s pohoštěním pro žáky z naší partnerské školy ze Stolpenu.
Alena Pařízková

11. 9. 2019

Prázdninové deníčky


Přijďte se podívat na výstavku prázdninových deníků, se kterými si žáci dali spoustu práce, a myslím, že rodiče také :-) Alena Pařízková

11. 9. 2019

Poděkování


V pondělí 9.9. nás opět navštívila naše spřátelená škola z německého Stolpenu. Žáci spolu prožili sportovně-soutěžní odpoledne, vyměnili si malé pozornosti a společně ochutnali dobroty, které nám ochotně připravili jejich rodiče. Tímto všem rodičům dětí ze čtvrté a páté třídy velmi děkujeme.
Lenka Volmanová

10. 9. 2019

Objednávka knížek


Objednávky knih z knižních klubů Fragmentu, Albatrosu a Mladé fronty přijímám do 20.9. Zatím vybírám pouze písemné objednávky, peníze až po dodávce knížek.
Lenka Volmanová

7. 9. 2019

Jak jsme si to užili při večerním opékání?


Na to se podívejte do naší fotogalerie. Děkujeme všem, kteří se s námi zúčastnili a paní učitelce Volmanové za pozvání.
Alena Pařízková

3. 9. 2019

Zápis z třídní schůzky 3. 9. 2019


- veškeré informace hledejte zde na stránce 4. třídy, změny v mých hodinách se promítnou v rozvrhu - eŽK a její potvrzování, vč. Fondů, Omluvenek, Přihlášek na kroužky, Odhlašování obědů, kontaktování učitele, Úkolníčku - vše jako předchozí školní rok, beze změn, stanoveno Školním řádem - závazné- nově - Přihlášky do družiny a na Obědy vyplňte elektronicky- fond - platbu za sešity se dozvíte do konce týdne, zůstatek fondu si prosím hlídejte v eŽK tak, aby neklesl pod 100 Kč- přihlášky na kroužky budou spuštěny ke konci září, pozor, některé kroužky již běží- plavání od listopadu, cena cca 750 Kč- obalit učebnice a sešity- přinést do třídy malý ručník- penál - 2 pera, alespoň 1 bude negumovací, 2 x tužka č. 3, 2 x tužka č. 2, 1x tužka č. 1, lepidlo, nůžky- přinést taštičku na háček - tam si budou žáci moct nechávat učebnice, sešity, dále bílou destičku, 2x fixu (whiteboard marker) a hadřík, 2 x folie- pomůcky na M - děti mají pravítko s ryskou a tužky na geometrii u p. uč. Suchardové, až bude potřeba kružítko, p. uč. dá vědět- pomůcky na VV - viz zpráva od paní učitelky Sakové- pomůcky na TV - dvoje boty (jedny na ven, jedny do tělocvičny s bílou podrážkou), převlečení (kraťasy, tričko, teplákové kalhoty, mikina), dívky sepnuté vlasy, žádné šperky (náušnice, náramky, náhrdelníky)- pomůcky na PŘ - podložka do sešitu (použijte z min. roku z prvouky)- ráno se otevírají učebny v 7:45, kdo nechodí do ranní družiny, zůstává před školou do 7:45- čtenářské deníky - přečíst a zapsat 1 knihu za měsíc, začínáme od října, žáci mají zakoupeny speciální čtenářské deníky pro 1. stupeň od nakladatelství Taktik, tento čtenářský deník využijí i v 5. ročníku, čtenářské deníky žáci obdrží v průběhu září- putovní deník - budeme mít, začneme od příštího týdne, prosím maskoty deníku přinést do školy (seržant Borůvka a Drobek)- zapomínání - jednou za čas prominu, pokud se bude jednat o opakované zapomínání , bude následovat poznámka, napomenutí, důtka- pondělí 9. 9. 2019 - návštěva partnerské školy ze Stolpenu, 4. ročník připraví sladké pohoštění (koláč, bábovka, ovocné špízy aj.), žáci 4. a 5. roč. budou organizovat hry do 15. hodiny- na září se plánuje návštěva Lanového parku, přihlašování proběhne elektronicky- Turnaj ve vybíjené (18. září) - z naší školy bude vybráno 10 žáků a pojede reprezentovat naši školu Společná diskuze - lyžování na Polevsku v rámci TV - projednat s paní ředitelkou, učiteli TV
Alena Pařízková

3. 9. 2019

Potřeby na výtvarnou výchovu


Kufřík, popř. krabice, ve které budou tyto pomůcky:Fixy, vodovky, tempery, kelímek na vodu, silný a slabý štětec, voskovky (stačí malé), igelit na lavici, dobré nůžky, dvě tyčinková lepidla.Triko na převlečení nechám na Vašem uvážení, není nutné.Děkuji.
Eva Saková

30. 8. 2019

Pracovní činnosti


Ve středu 4. 9. odpadá 5. hodina - pracovní činnosti.
Alena Pařízková

30. 8. 2019

Odpolední vyučování


V prvním školním týdnu se odpolední vyučování nekoná. Ve čtvrtek odpadá výtvarná výchova.
Alena Pařízková