Archiv 3. třída 2019/2020

Třídní učitelka Mgr. Lenka Volmanová

Školní rok 2019/2020

Jak se máme ?


prohlédněte si průběžně doplňované album(tip: připojte se k fotoalbu a budete dostávat informace o nových fotografiích)
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Zprávy z naší třídy

29. 6. 2020

Děkujeme


Děkujeme za pozvání do Mňau Café Kátě Socha Kudelkové, moc nám chutnalo a moc jsme si to užili ;) Alena Pařízková

28. 6. 2020

Jak jsme poznávali krásné okolí školy


V průběhu měsíce června jsme navštívili spoustu krásných míst v okolí naší školy. Výuka v tomto měsíci byla ve speciálním režimu, kdy jsme se dvě hodiny ráno učili ve třídě a poté jsme šli ven. Venku jsme však také nezaháleli a učili se, např. anglicky na cyklostezce, nebo jsme měli matematiku a přírodovědu u kapličky, přírodovědu u rybníka, vlastivědu na poli u Brniště atd. Navštívili jsme Bílou paní, prohlédli si douglasku, podívali se do skal a podnikli jsme výlety na koloběžkách a kolech. Přeji vám krásné prázdniny a poznávejte dále naše hezké okolí na kole, koloběžce a nebo pěšky ;) Alena Pařízková

21. 6. 2020

KEŠKY


Milé děti, v pátek 26.6. hra HLEDÁNÍ KEŠEK končí. Tento den odevzdejte vaše pracovní listy vaší paní učitelce ( i pokud nemáte nalezeno všech pět kešek ). Vyhodnocení soutěže proběhne v pondělí 29.6. ve škole. Lenka Volmanová

19. 6. 2020

Konec školního roku - akce


Pondělí 22. 6. - od 10 hodin návštěva obecní knihovny
Úterý 23. 6. - odevzdávání učebnic Čj, Čt, Prv, AJ, učebnice budou vygumované, bez obalu, opravené (slepené rohy)
Středa 24. 6. - odevzdává se učebnice matematiky.
Čtvrtek 25. 6. - den na koupališti (podle počasí), sraz v 8:00 v areálu koupaliště, od 11 hod. ukázka hasičského vybavení ve zbrojnici
Pátek 26. 6. - výlet na kole - s sebou kolo v dobrém stavu (dofouknout pneumatiky!), helmu, pevnou obuv, velkou svačinu, pití, kapesné
Pondělí 29. 6. - od 10 hod. návštěva Mňau café - pozvání od mamky Matheose
Úterý 30. 6. - 8 - 9 hod. předávání vysvědčení proběhne ve vaší třídě s třídní učitelkou
Alena Pařízková

19. 6. 2020

SPANÍ VE ŠKOLE


Dobrovolná akce na konec školního roku - 26.6. od 18.hod. táborák na školní zahradě a přespání ve škole. S sebou večeři (třeba buřtíka), spacák, karimatku, vhodné oblečení k ohni a do spacáku. Ranní snídaně bude zajištěna. Návrat domů v sobotu v 10.hod.
Lenka Volmanová

14. 6. 2020

Jaký byl cyklovýlet?


Podívejte se do fotogalerie a na mapu, kudy jsme jeli.Alena Pařízková

8. 6. 2020

KEŠKOVÁNÍ S PÁŤÁKY


Sbírání kešek a jejich lepení do pracovního listu stále pokračuje a to do 26.června, tento den hra končí. Pokud už máte všech pět KEŠEK nalezeno, odevzdejte je vaší p.učitelce nebo přímo mně do páté třídy. Na prac. list vždy uveďte datum odevzdání. Vyhodnocení této školní hry proběhne 30. 6. DRŽÍM PALCE A ÚSPĚŠNÝ KEŠ-LOV.Pokud jste byli pro kešku na Samuelce a sklenice byla prázdná (nyní již doplněna), vyzvedněte si ji u mě, nemusíte pro ni podruhé. Lenka Volmanová

7. 6. 2020

Výlet na kole


Ráda bych s dětmi jela ve čtvrtek 11. 6. na malý výlet na kolech. Od 8 do 9 by probíhala výuka/videovýuka a poté bychom jeli. Tato akce je uskutečnitelná pouze tehdy, pokud budou mít všichni z naší skupiny kolo. Prosím, o informaci nejdéle do úterý, zda je vaše dítě schopno se zúčastnit. Návrat je plánován na oběd. Každé dítě musí mít cyklistickou helmu, pití a kolo v dobrém stavu.
Alena Pařízková

31. 5. 2020

Hledejte kešky


Pátá třída se s námi letos loučí. Na konec školního roku si pro vás ještě naposledy připravila výpravu za hledáním KEŠEK. Letošní školní téma je "živočichové žijící v ČR". Čeká vás tudíž "pátračka" po pěti živočiších, kteří jsou u nás již ohroženými druhy. Přejeme pěknou procházku a úspěšný keš-lov.
Za mapy děkuji jmenovitě : Aničce, Terce, Emičce, Alence, Jonášovi, Šimonovi, Matymu a Lukášovi.
Mapy jsou umístěny na nástěnce za hlavním vchodem vlevo. Podrobnosti zde
Lenka Volmanová

23. 5. 2020

Nezapomeň


25.5. přinést čtenářský deník, taštičku s pomůckami (tabulka, fix, hadřík...), sešity, pomůcky na geometrii, oblečení do přírody, herbář.
Lenka Volmanová

21. 5. 2020

Organizace výuky po otevření školy


Pokud je vaše dítě z nějakého důvodu (nadpočetnost, návštěva družiny a pod.) zařazeno do jiné skupiny dětí a fyzicky nebude sedět se svými spolužáky ve třídě, předmět bude mít shodný se svou "domovskou" třídou (bude mu zadána práce příslušnou vyučující, nebo bude vyučován on-line a pod.), neurčí-li vyučující skupiny jinak.
Distanční on-line výuka pro děti nechodící do školy proběhne v čase určeném vyučujícím, žák se k ní připojí jako obvykle. Výuka proběhne společně s prezenční výukou (s drobnými omezeními). On-line výuka může proběhnout s vaším dítětem i v případě, že v průběhu docházky do školy onemocní a pod. a bude se tedy oproti původnímu záměru vzdělávat z domova.
Pokud budete potřebovat pomoc, nahlašte problém.
Správce služeb

11. 5. 2020

Otevření ZŠ


Podle nařízení vlády bude od 25.5. otevřena škola pro dobrovolnou výuku. Provoz školy bude probíhat za zvýšených hygienických opatření. Podrobné organizační pokyny obdrží rodiče e-mailem. Podmínkou docházky je toto potvrzené čestné prohlášení. Detaily zde.
Michaela Suchardová

3. 4. 2020

Nový odkaz k videovýuce


Odkaz k videovýuce s jednotlivými učitelkami platný od úterý 7.4.2020 je umístěn na stránky služeb pro žáka. Původní odkazy k 7. 4. 2020 pozbývají platnosti. Detaily viz zpráva z 1. 4. 2020 a podrobný e-mail z téhož dne. Na stránkách služeb pro rodiče je pouze vysvětlení postupu. Přihlášením přes rodičovské přihlašovací údaje se nedostanete k videovýuce (vyjma rodičů 1. třídy)
Správce služeb

1. 4. 2020

Důležité informace ke změnám ve videovýuce


(zkrácená verze - celý text naleznete ve svém školním e-mailu)
Od úterý 7.4.2020 bude zakázán anonymní přístup k videovýuce. Bude vyžadováno se před připojením přihlásit správným uživatelským účtem, tedy školním uživatelským účtem žáka (v 1. třídě je dál možno používat i přístup rodiče, např. pokud by vaše dítě ještě nezvládlo připojit se samo).
Do videovýuky se v určitých případech nebude možné připojit dříve, než se do ní připojí vyučující. Využijte následujících třech dnů výuky k procvičení správného způsobu přihlášení společně s vyučujícími. Původní odkazy na videospojení pozbydou platnosti.
Správce služeb

16. 3. 2020

Organizace výuky


Výuka bude organizována formou zadávání domácích prací, jejich vypracování a odevzdání učiteli, kontrolou pomocí testů a formou videokonzultací s učitelkou. Ke kontrole formou testů budete potřebovat svoje přihlašovací údaje do školního systému.
Zde naleznete odkazy na videospojení s jednotlivými vyučujícími (tyto odkazy jsou trvale platné a k videospojení prozatím nepotřebujete svoje přihlašovací údaje, jen vyplníte svoje jméno, doporučuji ale osvojit si přihlašování žákovským účtem):
edit 6.4.2020 - od 7.4.2020 se k videospojení dostanete pouze přes Školní služby / Pro žáka
Pokud se budete připojovat z PC nebo notebooku, nemusíte nic instalovat, stačí kliknout na jeden z výše uvedených odkazů. Možná jen budete muset potvrdit použití kamery a mikrofonu.Pokud se budete připojovat přes mobil nebo tablet, je doporučeno si nejprve nainstalovat aplikaci Google Meet.
Přesný rozpis, kdy jsou jednotliví vyučující připojeni, naleznete standardně v kalendáři třídy jako rozvrhovou položku. Někteří vyučující též pořádají v odpoledních hodinách konzultace s rodiči, tato aktivita je také uvedena v kalendáři.
Domácí úkoly - tedy aktuálně forma samostudia a procvičování - jsou zadávány prostřednictvím Úkolníčku a jsou jako obvykle zobrazeny v kalendáři třídy.
Pokud budete potřebovat poradit po technické stránce, nahlašte problém
Správce služeb

10. 3. 2020

Přerušení prezenční výuky v ZŠ


Vláda ČR rozhodla o přerušení prezenční výuky na všech základních, středních a vysokých školách od středy 11. března 2020. Sledujte informace vedení školy a webové stránky školy a své třídy.
Správce služeb

24. 2. 2020

Změna rozvrhu


Z důvodu konání anglického kurzu pro učitele se rozvrh ve středu přesouvá na čtvrtek. Týká se to těchto dní: st 26.2., st 4.3., st 25.3., st. 15.4., st 29.4. st 13.5., st 3.6., st 17.6.
Alena Pařízková

23. 2. 2020

Info


Dne 29.2. odpadá pátá vyuč. hodina TV.
Lenka Volmanová

23. 2. 2020

Info


Čtenářské deníky za únor kontroluji dne 2. března.Písemné opakování za únor z ČJ - 25.2. a z MA - 26.2.
Lenka Volmanová

6. 2. 2020

Školní kroužky


Prosím o ukončení elektron. přihlašování školních kroužků do 7.2. a o jejich zaplacení. Děkuji
Lenka Volmanová

28. 1. 2020

Čtvrtek 30. 1.


S dětmi jsme se domluvili, že si opět na vysvědčení upečeme pizzu. Na čtvrtek si přineste vámi oblíbené ingredience ( šunka, sýr... ). Pizza bude jako svačina, těsto a kečup koupím z tří. fondu.
Lenka Volmanová

28. 1. 2020

Přihlašování na kroužky


Je spuštěno přihlašování na kroužky pro druhé pololetí školního roku 2019/2020. Platby za kroužky budou zaúčtovány příslušnými vedoucími kroužků, a to zaúčtováním z fondu žáka, pohlídejte si zůstatek fondu.

21. 1. 2020

Sběr papíru


Sběr papíru se uskuteční v pondělí 27. 1.Od 7:00 do 15:30 můžete přinášet sběr k zadnímu vchodu ZŠ. Kartony prosíme nenoste. Alena Pařízková

16. 1. 2020

Pololetní práce z PRV


Opakování se týká UČ - kapitoly 1,2,3,5
Lenka Volmanová

30. 12. 2019

Čtenářský deník III.


Nezapomeňte, že první školní týden v lednu kontroluji čtenářský deník.
Lenka Volmanová

22. 12. 2019

Vánoční bobříci


Děti v pátek 20.12. dostaly malou vánoční hru nazvanou "VÁNOČNÍ BOBŘÍCI" , nejedná se přímo o Dú, ale i přesto bych byla ráda, aby se tomu děti věnovaly.
Přeji všem krásné vánoční svátky plné radosti a lásky.
Lenka Volmanová

10. 12. 2019

Fotografie


Fotografie jsou k vyzvednutí u paní hospodářky. Ceny zde.
Vedení školy

10. 12. 2019

NEZAPOMEŇ


čtvrtek -12.12. VV, vánoční nadílku do lesa (tvrdý chléb, mrkev, jablko...)pondělí - 16.12. na čtení-čokoládu (R. Dahl-Továrna na čokoládu)čtvrtek - 19.12. vánoční besídka ve třídě (dárek pro kamaráda/-ku, malé občerstvení), od 16.hod. školní vánoční koncert v kostelepátek 20.12. - plavání
Lenka Volmanová

4. 12. 2019

Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách


Srdečně Vás zveme na Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách.
Michaela Suchardová

27. 11. 2019

Sběr


Sběrový den se uskuteční ke konci ledna. Střádejte prosím sběrový materiál. O přesném datu vás budeme informovat později. Výtěžek bude věnován na nákup potravin pro zvířátka v útulku.
Vedení školy

20. 11. 2019

NEZAPOMEŇTE


26.11. se koná třídní konzultace ( 14 .- 16.hod ).Do 28.11. nezapomeňte přinést jeden menší dárek do adventního kalendáře.Dne 2.12. vybírám čtenářské deníky.V sobotu 30.11. zahajujeme první den prodeje vánočních výrobků na školním jarmarku.
Lenka Volmanová

12. 11. 2019

Knižní katalogy


Knižní objednávky z vánočních katalogů ALBATROSU, FRAGMENTU a MLADÉ FRONTY vybírám do 15. listopadu.
Lenka Volmanová

7. 11. 2019

LISTOPAD - informace


13.11. fotografování-Vánoce15.11. kino Nový Bor - film "Fany a pes"20.11. první lekce plaveckého výcviku (3.-5.vyuč. hodina)28.11. "zvířátka" ve škole - povídání a ukázka29.11. prevence chování-přednáška30.11. Den otevřených dveří, vánoční jarmarkChtěla bych oslovit ochotné rodiče, zda by přispěli vánoční dekorací, výrobkem na již tradiční školní JARMARK. Předem děkuji.
Lenka Volmanová

22. 10. 2019

Výuka AJ 31. 10.


Výuka 1. a 2. hodiny AJ probíhá ve čtvrtek standardně dle rozvrhu, nezapomeňte učebnici, PS a šk. sešit.
Alena Pařízková

22. 10. 2019

Halloween


Čtvrtek 31.10. bude (v rámci vyučování) věnován HALLOWEENU. Děti mohou přijít v maskách, tradičně rádi ochutnáme strašidelné dobroty a zahrajeme si dětmi připravené hry.
Vybraní žáci 4. a 5. ročníku mají pro děti připravené soutěže.
Alena Pařízková, Lenka Volmanová

14. 10. 2019

Pátek 18. 10. 2019


V pátek 18.10. odpadá hodina TV.
Lenka Volmanová

6. 10. 2019

Knižní katalog KNÍŽATA


Knižní objednávky z katalogu KNÍŽATA přijímám do 11.10.
Lenka Volmanová

29. 9. 2019

Středa 2. 10.


Ve středu 2.10. jedeme v rámci vyučování do CL na akci Den zvířat. Výlet bude hrazen z třídního fondu, s sebou batoh se svačinou, vhodné oblečení, penál.
Ve středu 2.10. probíhá souběžně druhá akce tzv. EKOHRÁTKY - orientační běh v NB, 3. a 5.třídu budou reprezentovat tito žáci: Kuba Ru., Kubík Jí., Fredík, Jonáš, Přemík, Alenka. S sebou sport. oblečení, batoh, svačinu. Držíme palce. Lenka Volmanová

19. 9. 2019

Lanový park


V pátek 20.9. jdeme do lanového parku na koupališti. Pokud má vaše dítě o tuto akci zájem, přihlaste ho přes škol. stránky, cena je 100 Kč. Nutné sportovní oblečení, akce se koná v rámci vyučování.
Lenka Volmanová

15. 9. 2019

Lanový park pro děti


Tak jako loni i letos máme pro vaše děti výhodnou nabídku na návštěvu lanového parku na koupališti ve Sloupu v Čechách. Pokud chcete vědět víc a své dítě přihlásit, navštivte stránky Služeb školy, v části Rodiče naleznete detailní informace a přihlášku, nutno vyplnit nejpozději ve čtvrtek 19. 9. 2019.
Vedení školy

11. 9. 2019

Čtvrtek 12.9.


Ve čtvrtek 12.9. půjdeme na procházku do Radvance ( v rámci VV). Prohlídneme si hospodář. zvířata, možnost vzít s sebou tvrdé pečivo.
Lenka Volmanová

10. 9. 2019

Objednávka knížek


Objednávky knih z knižních klubů Fragmentu, Albatrosu a Mladé fronty přijímám do 20.9. Zatím vybírám pouze písemné objednávky, peníze až po dodávce knížek.
Lenka Volmanová