Archiv 3. třída 2018/2019

Hurá prázdniny !

Děkujeme vám všem za podporu školy, přejeme vám krásné prázdniny a dovolenou,

a těšíme se s dětmi na setkání 2. 9. 2019.

26. 6. 2019

Školní výlet - zakončení - převzetí dětí


Doporučujeme - vyzvedněte si děti již při příjezdu na nádraží v Novém Boru - počasí je opravdu velmi horké. Zavazadla dětí budou již ve 12 hodin připravena ve škole.
Vedení školy

24. 6. 2019

Chcete vědět, co právě děláme na našem školním výletě ?


Sledujte tuto webovou fotogalerii :-) Fotogalerie je průběžně doplňována.
Alena Pařízková

19. 6. 2019

Vícedenní školní výlet, 24. 6. - 27. 6., Kytlice, Penzion U skály 78


- v pondělí přijďte jako na běžné vyučování- odjezd v pondělí je v 9 hod. autobusem do Nového Boru, odtud vlakem v 9:55 hod. směr Kytlice s přestupem v Jedlové, do penzionu dojdeme jen s batůžky pěšky (svačina, pití, pláštěnka)- návrat ve čtvrtek 27. 6. - odjezd vlakem z Kytlic v 11:17 hod. opět s přestupem do Nového Boru, příjezd v 11:53 hod., autobus nám do Sloupu nejede, tak půjdeme pěšky, ve škole budeme na oběd, předpokládaný čas, kdy si můžete vyzvednout děti ve Sloupu, je cca 14:00- na a z vlakového nádraží v Novém Boru je možné se souhlasem třídní učitelky děti přivézt a odvézt
Co s sebou- oblečení dle vlastního uvážení, vhodnou obuv dle předpovědi počasí, hygienické potřeby, ručník, plavky a osušku, krém na opalování, repelent, kšilovku, baterku, lahev na pití, batůžek na výlety, penál, společenské hry, knížku, peněženku (max 200 Kč - děti jsou za své peněženky samy zodpovědné), pláštěnku- zdravotní průkaz pojištěnce nebo jeho kopii (odevzdat třídní učitelce v pátek, nejdéle v pondělí)- pravidelně užívané léky (bezpečně uložené, podepsané s popisem užívání), odevzdat třídní učitelce- zavazadla přineste v pondělí před 8. hodinou do školy- v pátek 21. 6. děti obdrží list o bezinfekčnosti, který odevzdejte vyplněný s vaším podpisem a datem 24. 6. 2019 třídní učitelce v pondělí
Tak jako minulý rok se budeme snažit přinést vám denně několik fotografií.
Alena Pařízková

21. 6. 2019

Školní rok se nám blíží ke konci ...


... připomeňme si, jak spolu tyto chvíle také trávíme.
Alena Pařízková

19. 6. 2019

Jarmark


Prosíme ochotné rodiče o malý příspěvek do jarmareční krčmy (sladký, slaný, zeleninový, ovocný). Kvůli plynulejší přípravě bychom tyto dobroty rády přijaly nejdéle v pátek do 15. hodiny. Děkujeme.
Alena Pařízková

17. 6. 2019

Spaní na koupališti


Zítra 18. 6. se uskuteční spaní na koupališti. Akce je dobrovolná. Sraz je v 18 hodin na parkovišti u hlavní brány. S sebou stan (slíbili, že stan přinesou Anežka, Matheos, Matouš P., Dáda - případné změny si domluvte mezi sebou), spacák, karimatku, polštářek, baterku, věci na spaní (pyžamo), pokrývka hlavy, podle potřeby opalovací krém, plavky, vestu (kdo je neplavec), ručník, kartáček na zuby a pastu, čisté prádlo na další den, můžete si vzít venkovní hry (badminton, ping pong), či stolní hry, jídlo a pití k večeři na opékání (buřt, párek, chleba, rohlík, jablko, zeleninu aj.). Snídaně a svačina budou na další den ve škole zajištěny. Ve středu 19. 6. se budeme učit a odevzdávat učebnice. Všechny vygumované učebnice přineste zítra 18. 6., nezapomeňte na pracovní sešity na středu, aktovky s učivem zamkneme na další den ve třídě.
Alena Pařízková

16. 6. 2019

Atletický trojboj


V úterý 18.6. proběhne v Brništi atletický trojboj mezi malotříd. školami. S sebou batoh, sportovní oblečení, tenisky, svačinu a pití. Sraz ve škole jako na běžné vyučování. 3.řídu reprezentují: Karolína Žáková, Anna Volmanová, Matyáš Dohnálek, Matheos Savva ( jako náhradník je Matouš Průcha).
Lenka Volmanová

Aktualizace 13. 6. 2019

Spaní na koupališti z důvodu stavu a předpovědi počasí přeloženo


Akce odložena, sledujte webové stránky a informace ze školy, předběžně stanoven náhradní termín z úterý 18. na středu 19. 6. 2019
Alena Pařízková

10. 6. 2019

Spaní na koupališti


Ve čtvrtek 13. 6. budeme spát na koupališti. Akce je dobrovolná. Sraz je v 18 hodin na parkovišti u hlavní brány. S sebou stan (slíbili, že stan přinesou Anežka, Matheos, Matouš P., Dáda - případné změny si domluvte mezi sebou), spacák, karimatku, polštářek, baterku, věci na spaní (pyžamo), plavky, vestu (kdo je neplavec), ručník, kartáček na zuby a pastu, čisté prádlo na další den, můžete si vzít venkovní hry (badminton, ping pong), či stolní hry, jídlo a pití k večeři na opékání (buřt, párek, chleba, rohlík, jablko, zeleninu aj.). Snídaně a svačina budou na další den ve škole zajištěny. V pátek se budeme učit, proto si děti přinesou učení na pátek už ve čtvrtek a aktovky zamkneme na další den ve třídě.
Alena Pařízková

31. 5. 2019

Fotografování na konci roku


Dne 6.6. se budou děti fotografovat na společný snímek celé třídy
Michaela Suchardová

28. 5. 2019

Čtenářské deníky


V měsíci červnu je odevzdávání čtenářského deníku dobrovolné. Doporučuji ale čtení nezanedbávat a číst cca 5 stránek čistého textu týdně.
Alena Pařízková

17. 5. 2019

Prvouka


Ve čtvrtek 23. 5. odpadá pátá hodina - prvouka.Alena Pařízková

17. 5. 2019

Den pro ekologii


V úterý 21. 5. 2019 se vybraní žáci zúčastní soutěže v Horní Světlé "Den pro ekologii". Odjezd v 7,50 h, návrat mezi 13 - 14 h. Jídlo a pití na celý den s sebou, nezapomeňte na vhodné oblečení do terénu (i pláštěnku).
Zuzana Pištová

14. 5. 2019

Sloupský tyjátr - informace pro rodiče


Zítra s sebou - teplé oblečení (zimní bunda, zateplené kalhoty...), pláštěnku, vezměte si deku (na sezení, zahřátí) chcete-li, peníze (max 50 Kč), výuka neprobíhá - žádné učení si neberte. Předpokládaný konec je mezi 13. a 14. hodinou, děti si po skončení akce lze vyzvedávat v Lesním divadle (je nutné nahlásit odchod třídnímu učiteli), od 14 hodin si děti můžete vyzvedávat ve škole. Žáci, kteří nenavštěvují družinu budou po skončení akce dovedeni ke škole a odtud budou odcházet domů.
Alena Pařízková

13. 5. 2019

Sběr


Škola již nebude z provozních důvodů organizovat sběr. Prosíme nenoste žádné sbírané suroviny.
Vedení školy

28. 4. 2019

Knižní objednávky


26.4. ukončení objednávek z katalogu KK Knížata a Mladá fronta. Lenka Volmanová

23. 4. 2019

Den s modrým majákem


Ve čtvrtek 25. 4. jedeme do Nového Boru na výlet. Platba za autobus bude stržena z fondu. S sebou svačinu, pití a učení na 1. a 5. hodinu. Návrat je plánován kolem 12. hodiny pěšky z Nového Boru.Alena Pařízková

11. 4. 2019

Den Země


V pondělí 15.4. 2019 od 10 do 12 hodin proběhne v areálu školy a parku Den Země pro 1.-5 třídu. Děti mají v prvních dvou hodinách a odpoledne běžnou výuku. Na akci si přineste jeden malý květináč nebo kelímek od jogurtu apod.
Zuzana Pištová

19. 3. 2019

Školní potřeby


Žáci často nenosí tyto základní školní potřeby:- lepidlo- nůžky- guma- tužky č. 1, 2, 3- pera - 2 ks, min. 1 bude negumovací- doporučuji zmizík a propisku pro případné opravy- malé pravítko v penále- podložka (linky) A4 - 2 ks - 1 ks v sešitě na geometrii a 1 ks v sešitě na prvouku.Lepidlo a nůžky je třeba mít i v kufříku na výtvarnou výchovu i v tašce či penále na jiné předměty. Doporučuji mít 1 pár do zásoby. Alena Pařízková

5. 2. 2019

Změna ve vyučování


Ve čtvrtek 7. 2. končí vyučování až ve 13:45. Alena Pařízková

30. 1. 2019

Fotografická soutěž


Vyhlašujeme školní fotografickou soutěž se zimní tématikou. Vlastní fotografie přineste vytištěné nebo zašlete na e-mail třídních učitelů. Uzávěrka soutěže je po jarních prázdninách 11. 3. 2019. Počet snímků je maximálně 3 kusy.
Zuzana Pištová

29. 1. 2019

Tělesná výchova


Od pondělí 4.2. opět probíhá TV ve škole, zkontrolujte si oblečení na tělocvik.Lenka Volmanová

22. 1. 2019

Plánované výdaje


Očekávejte následující výdaje: - 382 Kč - anglický mluvčí - kroužky (200 - 300 Kč za kroužek) dle typu kroužku - 35 Kč (nápoj + sladký zákusek v Mňau Café) - návštěva proběhne na vysvědčení 31. 1. Zkontrolujte si prosím stavy fondu v eŽK.Alena Pařízková

14. 1. 2019

Přihlášky na kroužky pro II. pololetí


Přihlašujte své děti na kroužky pro II. pololetí, a to nejpozději do 31. 1. 2019.Vedení školy

13. 1. 2019

Objednávka knih


Objednávky knih z nakladatelství Albatros a Mladá fronta přijímám do 25.1.Lenka Volmanová

26. 12. 2018

Zrušení telefonního čísla


Upozornění: telefonní číslo 734...24 již není od 26. 12. 2018 platné a dostupné.Alena Pařízková

16. 12. 2018

Vánoční besídka


V pátek 21. 12. budeme mít Vánoční besídku. Děti si přinesou ochutnávky cukroví pro sebe i pro ostatní, dále uvítáme i slané občerstvení :-). Nezapomenout přinést dárek pro vylosovaného kamaráda (hodnota dárku 50 Kč), losujeme v pondělí 17. 12., losování se týká i nemocných dětí (na mail napíšu vylosovaného spolužáka), dárečky je nutné doručit do školy do pátku na besídku. Děti mohou nosit dárečky průběžně v průběhu týdne, kromě dárku pro vylosovaného spolužáka mohou obdarovat kohokoliv ze školy. Kdo bude chtít, může si připravit ukázku tradičních vánočních zvyků, či jen popis zvyku. Alena Pařízková

16. 12. 2018

Změna ve vyučování


Ve středu 20. 12. odpadá prvouka, vyučování končí ve 12:00. Alena Pařízková

2. 12. 2018

Vánoční jarmark - školní výrobky pro vás


Výrobky dětí a vás samotných si můžete prohlédnout a zakoupit až do pátku 7. 12. 2018, vždy ráno do 7:55 a odpoledne po vyučování cca do 16:00. Děkujeme.Vedení školy

21. 11. 2018

Vánoční jarmark


Srdečně vás zveme na Vánoční jarmark, který se koná 1. 12. od 10:00. V tento den pro vás budou otevřeny dveře naší školy a vy tak budete moci nahlédnout do školních učeben. V tento den se budou také v tělocvičně školy prodávat výrobky, které vyrobily děti, budeme moc rádi, pokud i vy sami přispěte svými výrobky. Výnos z prodeje bude určen na nákup pomůcek. V 16:00 bude vycházet z Komunitního centra živý betlém, kterého se mohou účastnit i vaše děti oblečené jako vesnický lid, pastýři či andělíčci nebo čerti, můžete se do 28. 11. přihlašovat pomocí dotazníku zde (Jak na to?). V 17:00 se sejdeme u vánočního stromu a společně si zazpíváme vánoční koledy. Pokud byste měli přímo Vy zájem se účastnit sloupského orloje, či vánočního živého obrazu, pak prosím kontaktujte pana Davida Sobotku, správce Komunitního centra (tel. 487 753 562, 728 213 466, e-mail - spravce@kcsloup.cz). Těšíme se na vaši účast.Alena Pařízková
Vánoční jarmark 2018 - Alena Pařízková ZŠ a MŠ Sloup v Čechách.jpg

15. 11. 2018

Fotografie z vánočního fotografování


Fotografie z vánočního fotografování je již možno vyzvednout u paní Marcely Sedlákové oproti přímé platbě v hotovosti.Marcela Sedláková

13. 11. 2018

Zdravá hlína


19. 11. stráví ZŠ dopoledne v DDM Smetanka.Michaela Suchardová

8. 11. 2018

Přijďte se podívat do ,,Opravdového pekla".


16. a 17. 11. mají naši školáci spolu s vámi vstup zdarma. Potřebujeme znát přibližný počet zájemců. Dejte nám vědět do 14. 11. (Jak na to?) Vedení školy

5. 11. 2018

Knižní kluby


Objednávky z vánočních katalogů knižních klubů (ALBATROS, FRAGMENT, MLADÁ FRONTA, KNÍŽATA) přijímám do 16.11.Lenka Volmanová

29. 10. 2018

Dušičkový den


V pátek 2. 11. si budeme s žáky připomínat české tradice Svátek všech svatých a Památku všech zemřelých - Dušičky. Děti mohou přijít převlečené za dušičky (kostýmy dušiček nechám na nich, ale nepřeji si zakrvácené a nijak drastické obleky), další z možných návrhů na kostým je, že mohou přijít převlečené za historickou osobnost z českých dějin. Žádné občerstvení není vyžadováno, první hodinu budeme péct dušičky a o svačině se jimi pohostíme (těsto připravím, náklady na těsto budou strženy poměrově z fondu). Žáci by si měli přinést učivo na 3. hodinu viz rozvrh. Alena Pařízková

29. 10. 2018

Změna ve vyučování


Ve čtvrtek 1. 11. odpadá PRV. Alena Pařízková

17. 10. 2018

Plavání 1. - 5. ročník ZŠ


Prosíme vyplňte tento dotazník (Jak na to?), nejpozději do 9. 11. 2018 škola potřebuje zjistit přesný počet žáků, kteří se budou účastnit plavání.Vedení školy

16. 10. 2018

Nabídka vánočního fotografování


Proběhne v úterý 23. 10. v tělocvičně školy. Vedení školy

8. 10. 2018

Kufrování


10.10. 8.00 - 14.00 jedou vybraní žáci na orientační závody. S sebou svačinu, sportovní oblečení. Občerstvení bude i na místě. 1.Jáchym, Kuba, Adam2.Kuba, Kubík3.Matouš, Anežka, Matheos4.Alenka, Jonáš, Marian5.Oliver, Adam, BáraMichaela Suchardová

7. 10. 2018

Poděkování


Děkujeme mamince Matyho za skvělý nápad navštívit lanový park na koupališti ve Sloupu v Čechách a moc děkujeme panu Hegerovi a jeho paní za výbornou organizaci. Fotografie jsou k vidění ve fotogalerii školy.
Alena Pařízková

4. 10. 2018

Lanový park Sloup v Čechách


... návštěva se koná zítra od 8:00 do 11:30, začíná 2. a 3. třída, částka je 100 Kč/dítě v jakémkoliv počtu dětí, potvrzeným účastníkům bude strženo z fondu žáka.Alena Pařízková

25. 9. 2018

Cyklo závody


Vzhledem k pracovní vytíženosti manželů Arnoldových (jakožto důležitých organizátorů) se letos cyklistické závody nekonají.Lenka Volmanová

24. 9. 2018

Václavský jarmark


V sobotu 29. 9. v 10.00 se naše škola představí s vystoupením Bílá paní Václavského jarmarku ve Svojkově. Prosím o potvrzení, zda se Vaš dítě zúčastní nebo ne. Děti mají u sebe lístečky. Podpořte nás. Děkujeme.Michaela Suchardová

23. 9. 2018

Trénink


Holky-tanečnice, přineste si tento týden (pokud možno, co nejdříve) do školy své zvířát. převlečení. Budeme trénovat na svojkovský jarmark.
Lenka Volmanová

21. 9. 2018

Lanový park Sloup v Čechách


Naše škola dostala výhodnou nabídku pro žáky. Podrobnější info o ceně a případném počtu žáků naleznete ve vašem školním mailu (rodiče). Odpovězte prosím pomocí tohoto dotazníku (Jak na to ?) Předběžný termín je plánován na 5. 10., tato nabídka je pro žáky 2. - 5. ročníku, po dohodě i 1. ročníku.
Alena Pařízková

19. 9. 2018

Čtenářské deníky


Připomínám, že žáci mají přinést do konce září tj. do 27. 9. čtenářské deníky, abych jim tam vlepila návod, jak mají zapisovat do čtenářského deníku. První odevzdání čtenářského deníku se zápisem bude v pondělí 8. 10.Alena Pařízková

7. 9. 2018

Zápis ze třídní schůzky konané 6. 9. 2018


- kontaktovat mě i školu můžete prostřednictvím e-mailu - pouze z a do školní e-mailové schránky, telefonicky; odhlášení obědů, omluvenky, přihlášky atd - viz k tomu určené školní služby Školní služby a postupy - rekapitulace fungují beze změn s doplněním nové služby - Úkolníček - viz školení následující ihned po třídních schůzkáchdetaily akcí vždy u akce v kalendáři, jen speciální podrobnosti atd. jako samostatná zpráva - viz školeníomlouvat žáka do dvou dnů, vždy i po telefonické omluvě zapsat do eŽKodhlašovat obědypřihlašovat na kroužky (od 15. 9. znovu, AJ, VV a logopedie se mazat nebude)
eŽK rekapitulacepřehled známekprůběžné info o vedení fonduseznam přihlášených kroužkůomluvenkyodhlášení obědůindividuální informace (=pochvaly a poznámky)je to hlavní a jediná evidence a report školyalespoň 1x týdně potvrzovat žákovskou knížku - viz Školní řád
Fond rekapitulacefunguje jako kreditní systémvložením částky dobijete, informace ihned promítnuta do eŽKstav se postupně odečítá dle spotřeby žáka, vždy uveden popis výdajepeníze skládat hotově u p. Sedlákové, či u mě, můžete také poslat po dětech v obálcebezhotovostně lze platit pouze plavání, obědy, družinu, školu v přírodě; finanční záležitosti (výše účtovaných částek, doklady k nim) konzultujte s p. Sedlákovou Plánované výdajePlavání – 750 Kčučebnice a sešity (2. roč. 538 Kč, 3. ročník 509 Kč) Školní záležitosti
2. tř. i 3. třídaobalit učebnicesledovat web třídy, rozvrh, úkolníček, infoje zapsáno v rozvrhu, kdo co učí, ten je zodpovědný za informace k příslušnému předmětu a jeho výuceTV – 2x boty (dovnitř, ven), dívky sepnuté vlasy, žádné šperkypenál - nůžky, lepidlo, alespoň dvě pera, tužka č. 3 2x na rýsováníhrací kostkupravítko s ryskoutaštičku na háčekručník (měňte min. 1x za 2 týdny, nebo dříve, podle znečištění)
3. třída navícohledně AJ kontaktovat p. uč. Jíšovoudestička, alespoň 2 fixy (whiteboard marker) a hadříkkružítkona PRV podložku (linky)
2. třída navíc3 plastové krabičky
Úkolypřehled vždy k dispozici na webu třídy v Úkolníčku - detail úkolníčku viz další školeníděti budou vždy vědět, že mají úkol, a kde najdou příslušné informace, vy máte přehled + informaci e-mailem, pokud se přihlásíte v Úkolníčku jako zákonný zástupcejinak si je mohou děti zapisovat samostatně svou vlastní formouvypracované úkoly prosím podepisovat Šatnaveďme děti k samostatnostirozlučte se s nimi u vchodových dveří a nechte je, ať se přezují, odloží věci, dojdou do učebnydoporučuji kontrolovat a přerovnat věci 1x měsíčněpříchod nejdéle v 7:45 (dostatek času na přípravu, popovídání s kamarády)pravidla šatny viz web školy, prostory šaten Čtenářský deníkod říjnalepší s tvrdými deskamižák přečte za týden alespoň 1 kapitolu, provede zápis 3 – 5 vět a v pondělí odevzdá Putovní deník od říjnavylosovaný žák dostane na víkend místo čtenářského deníku zapsat, kam s deníkem putoval, v pondělí bude ostatním vyprávět, co vše prožil, kam se podíval
(Do)školení ke službám následuje ihned po skončení třídní schůzky (bez zápisu, jelikož se jedná o praktické ukázky)Seznámení s tímto zápisem proveďte zde. Musíte být přihlášeni školními (pouze rodičovskými) přístupovými údaji, jinak se vám zobrazí zpráva, že dotazník neexistuje.Alena Pařízková

3. 9. 2018

Výtvarná výchova a Pracovní činnosti


Pomůcky na: VV+PČ - vodové a temperové barvy, paletka, ploché a kulaté štětce, kelímek na vodu, hadřík, voskovky, modelína, nůžky, lepidlo(nejlépe HERKULES-tekutý, tyčinka),igel.ubrus na zakrytí lavice, staré tričko nebo zástěru, giacondy. Pomůcky uložte do kufříku nebo plast. boxu (lze jej umýt a nerozpadá se). TV- venkovní: tepláky, tričko, mikina, tenisky - tělocvična: tričko, kraťasy/legíny, cvičky Prosím, vše řádně podepište.
Lenka Volmanová

29. 8. 2018

Informace k začátku školního roku


Škola pořádá školení ke službám školy (?), a to po skončení třídních schůzek 6. 9. 2018. Školení je přístupné pro rodiče ZŠ i MŠ. Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se služeb školy již nyní, nebo požadujete nějaké upřesnění, kontaktujte správce služeb e-mailem na spravce@zsamssloup.cz Pokud si nepamatujete, či jste ještě jako nový uživatel neobdrželi své školní přihlašovací údaje, obraťte se na svou třídní učitelku.
Od školního roku 2018/2019 jsou detaily školních akcí (např. místo konání, podrobnosti a upřesnění, případně i přílohy) či vyučovaných hodin dostupné přímo v kalendáři. Detail získáte po kliknutí na příslušnou akci (?). Věnujte proto prosím velkou pozornost těmto změnám. Upozornění: některé neveřejné detaily, přílohy, či přímé odkazy do školních služeb, jsou dostupné pouze po přihlášení školními přihlašovacími údaji (?).
Pro používání školních služeb musíte být přihlášeni správným a příslušné službě odpovídajícím uživatelským jménem a heslem (školními přihlašovacími údaji rodiče nebo žáka nebo učitele atd) (?). Pokud nejste přihlášeni vůbec, systém vás vyzve k zadání uživatelského jména a hesla. Pokud jste již přihlášeni jinými, než školními přihlašovacími údaji, nebo se pokoušíte přihlásit k vám nepříslušející službě (např. jste přihlášeni jako rodič a kliknete na službu příslušející žákovi), může se vám místo toho zobrazit hlášení, že stránka služeb neexistuje (404. That’s an error. viz obrázek vpravo) (?). Pak je nutné se nejprve odhlásit a poté opakovaně otevřít příslušnou stránku se školními službami, kdy pak budete opakovaně vyzváni k zadání (příslušného) uživatelského jména a hesla. V případě, že používáte prohlížeč, který podporuje přihlášení více uživatelů, přepínání mezi nimi, případně prohlížení jako host, využijte tyto funkce (?). Viz školení ke službám školy ze dne 6. 9. 2018 či Návod
Všechny služby jsou plně otestovány pod všemi nejběžnějšími prohlížeči v nejnovějších verzích (Chrome, Edge, Opera), doporučujeme ale použití prohlížeče Google Chrome. Zastaralé prohlížeče, či neaktuální verze nejsou vzhledem k bezpečnostním rizikům a použití zastaralých technologií podporovány.
Správce, Vedení školy