Archiv 2. třída 2019/2020

Třídní učitelka Mgr. Michaela Suchardová

Školní rok 2019/2020

Jak se máme ?


prohlédněte si průběžně doplňované album(tip: připojte se k fotoalbu a budete dostávat informace o nových fotografiích)
Carousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel image

Zprávy z naší třídy

21. 6. 2020

KEŠKY


Milé děti, v pátek 26.6. hra HLEDÁNÍ KEŠEK končí. Tento den odevzdejte vaše pracovní listy vaší paní učitelce ( i pokud nemáte nalezeno všech pět kešek ). Vyhodnocení soutěže proběhne v pondělí 29.6. ve škole. Lenka Volmanová

8. 6. 2020

KEŠKOVÁNÍ S PÁŤÁKY


Sbírání kešek a jejich lepení do pracovního listu stále pokračuje a to do 26.června, tento den hra končí. Pokud už máte všech pět KEŠEK nalezeno, odevzdejte je vaší p.učitelce nebo přímo mně do páté třídy. Na prac. list vždy uveďte datum odevzdání. Vyhodnocení této školní hry proběhne 30. 6. DRŽÍM PALCE A ÚSPĚŠNÝ KEŠ-LOV.Pokud jste byli pro kešku na Samuelce a sklenice byla prázdná (nyní již doplněna), vyzvedněte si ji u mě, nemusíte pro ni podruhé. Lenka Volmanová

31. 5. 2020

Hledejte kešky


Pátá třída se s námi letos loučí. Na konec školního roku si pro vás ještě naposledy připravila výpravu za hledáním KEŠEK. Letošní školní téma je "živočichové žijící v ČR". Čeká vás tudíž "pátračka" po pěti živočiších, kteří jsou u nás již ohroženými druhy. Přejeme pěknou procházku a úspěšný keš-lov.
Za mapy děkuji jmenovitě : Aničce, Terce, Emičce, Alence, Jonášovi, Šimonovi, Matymu a Lukášovi.
Mapy jsou umístěny na nástěnce za hlavním vchodem vlevo. Podrobnosti zde
Lenka Volmanová

21. 5. 2020

Organizace výuky po otevření školy


Pokud je vaše dítě z nějakého důvodu (nadpočetnost, návštěva družiny a pod.) zařazeno do jiné skupiny dětí a fyzicky nebude sedět se svými spolužáky ve třídě, předmět bude mít shodný se svou "domovskou" třídou (bude mu zadána práce příslušnou vyučující, nebo bude vyučován on-line a pod.), neurčí-li vyučující skupiny jinak.
Distanční on-line výuka pro děti nechodící do školy proběhne v čase určeném vyučujícím, žák se k ní připojí jako obvykle. Výuka proběhne společně s prezenční výukou (s drobnými omezeními). On-line výuka může proběhnout s vaším dítětem i v případě, že v průběhu docházky do školy onemocní a pod. a bude se tedy oproti původnímu záměru vzdělávat z domova.
Pokud budete potřebovat pomoc, nahlašte problém.
Správce služeb

11. 5. 2020

Otevření ZŠ


Podle nařízení vlády bude od 25.5. otevřena škola pro dobrovolnou výuku. Provoz školy bude probíhat za zvýšených hygienických opatření. Podrobné organizační pokyny obdrží rodiče e-mailem. Podmínkou docházky je toto potvrzené čestné prohlášení. Detaily zde.
Michaela Suchardová

3. 4. 2020

Nový odkaz k videovýuce


Odkaz k videovýuce s jednotlivými učitelkami platný od úterý 7.4.2020 je umístěn na stránky služeb pro žáka. Původní odkazy k 7. 4. 2020 pozbývají platnosti. Detaily viz zpráva z 1. 4. 2020 a podrobný e-mail z téhož dne. Na stránkách služeb pro rodiče je pouze vysvětlení postupu. Přihlášením přes rodičovské přihlašovací údaje se nedostanete k videovýuce (vyjma rodičů 1. třídy)
Správce služeb

1. 4. 2020

Důležité informace ke změnám ve videovýuce


(zkrácená verze - celý text naleznete ve svém školním e-mailu)
Od úterý 7.4.2020 bude zakázán anonymní přístup k videovýuce. Bude vyžadováno se před připojením přihlásit správným uživatelským účtem, tedy školním uživatelským účtem žáka (v 1. třídě je dál možno používat i přístup rodiče, např. pokud by vaše dítě ještě nezvládlo připojit se samo).
Do videovýuky se v určitých případech nebude možné připojit dříve, než se do ní připojí vyučující. Využijte následujících třech dnů výuky k procvičení správného způsobu přihlášení společně s vyučujícími. Původní odkazy na videospojení pozbydou platnosti.
Správce služeb

16. 3. 2020

Organizace výuky


Výuka bude organizována formou zadávání domácích prací, jejich vypracování a odevzdání učiteli, kontrolou pomocí testů a formou videokonzultací s učitelkou. Ke kontrole formou testů budete potřebovat svoje přihlašovací údaje do školního systému.
Zde naleznete odkazy na videospojení s jednotlivými vyučujícími (tyto odkazy jsou trvale platné a k videospojení prozatím nepotřebujete svoje přihlašovací údaje, jen vyplníte svoje jméno, doporučuji ale osvojit si přihlašování žákovským účtem):
edit 6.4.2020 - od 7.4.2020 se k videospojení dostanete pouze přes Školní služby / Pro žáka
Pokud se budete připojovat z PC nebo notebooku, nemusíte nic instalovat, stačí kliknout na jeden z výše uvedených odkazů. Možná jen budete muset potvrdit použití kamery a mikrofonu.Pokud se budete připojovat přes mobil nebo tablet, je doporučeno si nejprve nainstalovat aplikaci Google Meet.
Přesný rozpis, kdy jsou jednotliví vyučující připojeni, naleznete standardně v kalendáři třídy jako rozvrhovou položku. Někteří vyučující též pořádají v odpoledních hodinách konzultace s rodiči, tato aktivita je také uvedena v kalendáři.
Domácí úkoly - tedy aktuálně forma samostudia a procvičování - jsou zadávány prostřednictvím Úkolníčku a jsou jako obvykle zobrazeny v kalendáři třídy.
Pokud budete potřebovat poradit po technické stránce, nahlašte problém
Správce služeb

10. 3. 2020

Přerušení prezenční výuky v ZŠ


Vláda ČR rozhodla o přerušení prezenční výuky na všech základních, středních a vysokých školách od středy 11. března 2020. Sledujte informace vedení školy a webové stránky školy a své třídy.
Správce služeb

24. 2. 2020

Změna rozvrhu


Z důvodu konání anglického kurzu pro učitele se rozvrh ve středu přesouvá na čtvrtek. Týká se to těchto dní: st 26.2., st 4.3., st 25.3., st. 15.4., st 29.4. st 13.5., st 3.6., st 17.6.
Alena Pařízková

28. 1. 2020

Přihlašování na kroužky


Je spuštěno přihlašování na kroužky pro druhé pololetí školního roku 2019/2020. Platby za kroužky budou zaúčtovány příslušnými vedoucími kroužků, a to zaúčtováním z fondu žáka, pohlídejte si zůstatek fondu.

21. 1. 2020

Sběr papíru


Sběr papíru se uskuteční v pondělí 27. 1.Od 7:00 do 15:30 můžete přinášet sběr k zadnímu vchodu ZŠ. Kartony prosíme nenoste. Alena Pařízková

16. 1. 2020

Pololetní práce z PRV


Opakování se týká UČ - kapitoly 1,2,3,5
Lenka Volmanová

10. 12. 2019

Fotografie


Fotografie jsou k vyzvednutí u paní hospodářky. Ceny zde.
Vedení školy

4. 12. 2019

Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách


Srdečně Vás zveme na Vánoční koncert ZŠ a MŠ Sloup v Čechách.
Michaela Suchardová

27. 11. 2019

Sběr


Sběrový den se uskuteční ke konci ledna. Střádejte prosím sběrový materiál. O přesném datu vás budeme informovat později. Výtěžek bude věnován na nákup potravin pro zvířátka v útulku.
Vedení školy

18. 11. 2019

Šachový turnaj


V úterý 19. 11. se jedou Kvido a Matěj podívat na šachový turnaj (s paní ředitelkou Suchardovou). S sebou batůžek se svačinou. Bližší informace podá paní ředitelka.
Alena Pařízková

12. 11. 2019

Knižní katalogy


Knižní objednávky z vánočních katalogů ALBATROSU, FRAGMENTU a MLADÉ FRONTY vybírám do 15. listopadu.
Lenka Volmanová

1. 11. 2019

Dušičky


V pátek jsme si s žáky připomínali naší českou tradici Dušičky. Společně jsme se seznámili s pověstmi a pověrami, které jsou s tímto významným dnem spojeny. Děti se třeba dozvěděly, že pokud na dušičky prší, tak zemřelí oplakávají své hříchy nebo, že dříve bylo zvykem péct pečivo kosti svatých a dušičky, které byly podávány chudým lidem. Také jsme si říkali, že se podle pověry nedoporučuje chodit o půlnoci na hřbitov. V rámci tohoto projektového dne nás dokonce navštívily významné osobnosti jako třeba Emil Zátopek, Božena Němcová, Jan Kubiš nebo Karel Čapek. Na konec jsme si vyrobili lucerničku, abychom zapálili 2. listopadu svíčku a dali vědět, že život zemřelých lidí nezhasl. Je důležité si české tradice připomínat a vědět, co je pro naši kulturu typické a co naopak patří jinému státu.
Fotografie si prohlédněte ve školní fotogalerii.
Alena Pařízková

22. 10. 2019

Dušičkový den 1. 11.


V pátek 1. 11. si budeme 2. a 3. hodinu s žáky připomínat české tradice Svátek všech svatých a Památku všech zemřelých - Dušičky. Děti mohou přijít převlečené za dušičky (kostýmy dušiček nechám na nich, ale nepřeji si zakrvácené a nijak drastické obleky), další z možných návrhů na kostým je, že mohou přijít převlečené za historickou osobnost z českých dějin.
Alena Pařízková

22. 10. 2019

Halloweenský den 31. 10.


Ve čtvrtek 31. 10. je pro žáky připraveno Halloweenské odpoledne. Od 13:00 budou pro žáky přichystané Halloweenské soutěže, které připravují vybraní žáci 4. a 5. ročníku.
Převleky jsou vítány, občerstvení není třeba. Dopolední vyučování probíhá dle rozvrhu.
Alena Pařízková, Lenka Volmanová

6. 10. 2019

Knižní katalog KNÍŽATA


Knižní objednávky z katalogu KNÍŽATA přijímám do 11.10.
Lenka Volmanová

15. 9. 2019

Lanový park pro děti


Tak jako loni i letos máme pro vaše děti výhodnou nabídku na návštěvu lanového parku na koupališti ve Sloupu v Čechách. Pokud chcete vědět víc a své dítě přihlásit, navštivte stránky Služeb školy, v části Rodiče naleznete detailní informace a přihlášku, nutno vyplnit nejpozději ve čtvrtek 19. 9. 2019.
Vedení školy

10. 9. 2019

Objednávka knížek


Objednávky knih z knižních klubů Fragmentu, Albatrosu a Mladé fronty přijímám do 20.9. Zatím vybírám pouze písemné objednávky, peníze až po dodávce knížek.
Lenka Volmanová

3. 9. 2019

Český jazyk


Přinést látkovou taštičku, folii, bílou tabulku, 2 fixy (whiteboard marker) a hadřík. Do taštičky si budou moct žáci odkládat ČJ, pokud nebudou mít žádný DÚ, či přípravu na pís. práci. Taštička bude zavěšena na jejich místě v učebně 4. roč. V penálu budou alespoň 2 pera, jedno bude negumovací, tužka 2, 1, guma.
Alena Pařízková