Archiv 1. třída 2018/2019

26. 6. 2019

Školní výlet - zakončení - převzetí dětí


Doporučujeme - vyzvedněte si děti již při příjezdu na nádraží v Novém Boru - počasí je opravdu velmi horké. Zavazadla dětí budou již ve 12 hodin připravena ve škole.
Vedení školy

16. 6. 2019

Atletický trojboj


V úterý 18.6. proběhne v Brništi atletický trojboj mezi malotříd. školami. S sebou batoh, sportovní oblečení, tenisky, svačinu a pití. Sraz ve škole jako na běžné vyučování. 1. třídu budou reprezentovat: Jakub Šorf, Adam Lischka a Jáchym Listík ( v případě nemoci je náhradník Matěj Karásek).
Lenka Volmanová

31. 5. 2019

Fotografování na konci roku


Dne 6.6. se budou děti fotografovat na společný snímek celé třídy
Michaela Suchardová

17. 5. 2019

Den pro ekologii


V úterý 21. 5. 2019 se vybraní žáci zúčastní soutěže v Horní Světlé "Den pro ekologii". Odjezd v 7,50 h, návrat mezi 13 - 14 h. Jídlo a pití na celý den s sebou, nezapomeňte na vhodné oblečení do terénu (i pláštěnku).
Zuzana Pištová

14. 5. 2019

Sloupský tyjátr - informace pro rodiče


Zítra s sebou - teplé oblečení (zimní bunda, zateplené kalhoty...), pláštěnku, vezměte si deku (na sezení, zahřátí) chcete-li, peníze (max 50 Kč), výuka neprobíhá - žádné učení si neberte. Předpokládaný konec je mezi 13. a 14. hodinou, děti si po skončení akce lze vyzvedávat v Lesním divadle (je nutné nahlásit odchod třídnímu učiteli), od 14 hodin si děti můžete vyzvedávat ve škole. Žáci, kteří nenavštěvují družinu budou po skončení akce dovedeni ke škole a odtud budou odcházet domů.
Alena Pařízková

13. 5. 2019

Sběr


Škola již nebude z provozních důvodů organizovat sběr. Prosíme nenoste žádné sbírané suroviny.
Vedení školy

28. 4. 2019

Knižní objednávky


26.4. ukončení objednávek z katalogu KK Knížata a Mladá fronta. Lenka Volmanová

23. 4. 2019

Den s modrým majákem


Ve čtvrtek 25. 4. jedeme do Nového Boru na výlet. Platba za autobus bude stržena z fondu. S sebou svačinu, pití a učení na 1. a 5. hodinu. Návrat je plánován kolem 12. hodiny pěšky z Nového Boru.Alena Pařízková

11. 4. 2019

Den Země


V pondělí 15.4. 2019 od 10 do 12 hodin proběhne v areálu školy a parku Den Země pro 1.-5 třídu. Děti mají v prvních dvou hodinách a odpoledne běžnou výuku. Na akci si přineste jeden malý květináč nebo kelímek od jogurtu apod.
Zuzana Pištová

4. 4. 2019

TV


Tělocvik bude probíhat i venku, je tedy nutné si přinést vhodné oblečení. Lenka Volmanová

19. 3. 2019

Školní potřeby


Nosit na hodiny PRV a HV nůžky a lepidlo. Žáci by měli mít tyto pomůcky v penále nebo v tašce neustále k dispozici. Alena Pařízková

8. 2. 2019

Anglický jazyk - kroužek


V úterý 12.2.2019 odpadá kroužek anglického jazyka pro 1. a 2. ročník.Běla Jíšová

30. 1. 2019

Fotografická soutěž


Vyhlašujeme školní fotografickou soutěž se zimní tématikou. Vlastní fotografie přineste vytištěné nebo zašlete na e-mail třídních učitelů. Uzávěrka soutěže je po jarních prázdninách 11. 3. 2019. Počet snímků je maximálně 3 kusy.
Zuzana Pištová

29. 1. 2019

Tělesná výchova


Od pondělí 4.2. opět probíhá TV ve škole, zkontrolujte si oblečení na tělocvik.Lenka Volmanová

14. 1. 2019

Přihlášky na kroužky pro II. pololetí


Přihlašujte své děti na kroužky pro II. pololetí, a to nejpozději do 31. 1. 2019.Vedení školy

13. 1. 2019

Objednávka knih


Objednávky knih z nakladatelství Albatros a Mladá fronta přijímám do 25.1.Lenka Volmanová

2. 12. 2018

Vánoční jarmark - školní výrobky pro vás


Výrobky dětí a vás samotných si můžete prohlédnout a zakoupit až do pátku 7. 12. 2018, vždy ráno do 7:55 a odpoledne po vyučování cca do 16:00. Děkujeme.Vedení školy

21. 11. 2018

Vánoční jarmark


Srdečně vás zveme na Vánoční jarmark, který se koná 1. 12. od 10:00. V tento den pro vás budou otevřeny dveře naší školy a vy tak budete moci nahlédnout do školních učeben. V tento den se budou také v tělocvičně školy prodávat výrobky, které vyrobily děti, budeme moc rádi, pokud i vy sami přispěte svými výrobky. Výnos z prodeje bude určen na nákup pomůcek. V 16:00 bude vycházet z Komunitního centra živý betlém, kterého se mohou účastnit i vaše děti oblečené jako vesnický lid, pastýři či andělíčci nebo čerti, můžete se do 28. 11. přihlašovat pomocí dotazníku zde (Jak na to?). V 17:00 se sejdeme u vánočního stromu a společně si zazpíváme vánoční koledy. Pokud byste měli přímo Vy zájem se účastnit sloupského orloje, či vánočního živého obrazu, pak prosím kontaktujte pana Davida Sobotku, správce Komunitního centra (tel. 487 753 562, 728 213 466, e-mail - spravce@kcsloup.cz). Těšíme se na vaši účast.Alena Pařízková
Vánoční jarmark 2018 - Alena Pařízková ZŠ a MŠ Sloup v Čechách.jpg

15. 11. 2018

Fotografie z vánočního fotografování


Fotografie z vánočního fotografování je již možno vyzvednout u paní Marcely Sedlákové oproti přímé platbě v hotovosti.Marcela Sedláková

13. 11. 2018

Zdravá hlína


19. 11. stráví ZŠ dopoledne v DDM Smetanka.Michaela Suchardová

8. 11. 2018

Přijďte se podívat do ,,Opravdového pekla".


16. a 17. 11. mají naši školáci spolu s vámi vstup zdarma. Potřebujeme znát přibližný počet zájemců. Dejte nám vědět do 14. 11. (Jak na to?) Vedení školy

5. 11. 2018

Knižní kluby


Objednávky z vánočních katalogů knižních klubů (ALBATROS, FRAGMENT, MLADÁ FRONTA, KNÍŽATA) přijímám do 16.11.Lenka Volmanová

17. 10. 2018

Plavání 1. - 5. ročník ZŠ


Prosíme vyplňte tento dotazník (Jak na to?), nejpozději do 9. 11. 2018 škola potřebuje zjistit přesný počet žáků, kteří se budou účastnit plavání.Vedení školy

16. 10. 2018

Nabídka vánočního fotografování


Proběhne v úterý 23. 10. v tělocvičně školy. Vedení školy

8. 10. 2018

Kufrování


10.10. 8.00 - 14.00 jedou vybraní žáci na orientační závody. S sebou svačinu, sportovní oblečení. Občerstvení bude i na místě. 1.Jáchym, Kuba, Adam2.Kuba, Kubík3.Matouš, Anežka, Matheos4.Alenka, Jonáš, Marian5.Oliver, Adam, BáraMichaela Suchardová

25. 9. 2018

Cyklo závody


Vzhledem k pracovní vytíženosti manželů Arnoldových (jakožto důležitých organizátorů) se letos cyklistické závody nekonají.Lenka Volmanová

24. 9. 2018

Prvouka a Hudební výchova


Nechť děti nosí na PRV i HV v penále nebo v tašce lepidlo a nůžky.Alena Pařízková

24. 9. 2018

Václavský jarmark


V sobotu 29. 9. v 10.00 se naše škola představí s vystoupením Bílá paní Václavského jarmarku ve Svojkově. Prosím o potvrzení, zda se Vaš dítě zúčastní nebo ne. Děti mají u sebe lístečky. Podpořte nás. Děkujeme.Michaela Suchardová

23. 9. 2018

Výtvarná výchova a Pracovní činnosti


V rámci VV+PČ a za příznivého větru bychom "někdy" šli pouštět draky, pokud máte doma draka, který může zůstat ve škole, tak si ho, prosím, přineste.
Lenka Volmanová

21. 9. 2018

Lanový park Sloup v Čechách


Naše škola dostala výhodnou nabídku pro žáky. Podrobnější info o ceně a případném počtu žáků naleznete ve vašem školním mailu (rodiče). Odpovězte prosím pomocí tohoto dotazníku (Jak na to ?) Předběžný termín je plánován na 5. 10., tato nabídka je pro žáky 2. - 5. ročníku, po dohodě i 1. ročníku.
Alena Pařízková

3. 9. 2018

Výtvarná výchova a Pracovní činnosti


Pomůcky na: VV+PČ - vodové a temperové barvy, paletka, ploché a kulaté štětce, kelímek na vodu, hadřík, voskovky, modelína, nůžky, lepidlo(nejlépe HERKULES-tekutý, tyčinka),igel.ubrus na zakrytí lavice, staré tričko nebo zástěru, giacondy. Pomůcky uložte do kufříku nebo plast. boxu (lze jej umýt a nerozpadá se). TV- venkovní: tepláky, tričko, mikina, tenisky - tělocvična: tričko, kraťasy/legíny, cvičky Prosím, vše řádně podepište.
Lenka Volmanová

29. 8. 2018

Informace k začátku školního roku


Škola pořádá školení ke službám školy (?), a to po skončení třídních schůzek 6. 9. 2018. Školení je přístupné pro rodiče ZŠ i MŠ. Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se služeb školy již nyní, nebo požadujete nějaké upřesnění, kontaktujte správce služeb e-mailem na spravce@zsamssloup.cz Pokud si nepamatujete, či jste ještě jako nový uživatel neobdrželi své školní přihlašovací údaje, obraťte se na svou třídní učitelku.
Od školního roku 2018/2019 jsou detaily školních akcí (např. místo konání, podrobnosti a upřesnění, případně i přílohy) či vyučovaných hodin dostupné přímo v kalendáři. Detail získáte po kliknutí na příslušnou akci (?). Věnujte proto prosím velkou pozornost těmto změnám. Upozornění: některé neveřejné detaily, přílohy, či přímé odkazy do školních služeb, jsou dostupné pouze po přihlášení školními přihlašovacími údaji (?).
Pro používání školních služeb musíte být přihlášeni správným a příslušné službě odpovídajícím uživatelským jménem a heslem (školními přihlašovacími údaji rodiče nebo žáka nebo učitele atd) (?). Pokud nejste přihlášeni vůbec, systém vás vyzve k zadání uživatelského jména a hesla. Pokud jste již přihlášeni jinými, než školními přihlašovacími údaji, nebo se pokoušíte přihlásit k vám nepříslušející službě (např. jste přihlášeni jako rodič a kliknete na službu příslušející žákovi), může se vám místo toho zobrazit hlášení, že stránka služeb neexistuje (404. That’s an error. viz obrázek vpravo) (?). Pak je nutné se nejprve odhlásit a poté opakovaně otevřít příslušnou stránku se školními službami, kdy pak budete opakovaně vyzváni k zadání (příslušného) uživatelského jména a hesla. V případě, že používáte prohlížeč, který podporuje přihlášení více uživatelů, přepínání mezi nimi, případně prohlížení jako host, využijte tyto funkce (?). Viz školení ke službám školy ze dne 6. 9. 2018 či Návod
Všechny služby jsou plně otestovány pod všemi nejběžnějšími prohlížeči v nejnovějších verzích (Chrome, Edge, Opera), doporučujeme ale použití prohlížeče Google Chrome. Zastaralé prohlížeče, či neaktuální verze nejsou vzhledem k bezpečnostním rizikům a použití zastaralých technologií podporovány.
Správce, Vedení školy